Problema Ralanti Mitsu Space Star

Discutii de ordin tehnic. Pe categorii.
Avatar utilizator
So74
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 08, 2012 6:25 pm

Mesaj de So74 » Sâm Dec 08, 2012 7:55 pm

In primul rand buna seara la toata lumea.Am un mitsu space star din 2001 motor 1,3.Toate bune si frumoase pana azi cand am oprit la semafor si am vazut ca scade brusc turatia pana sub 200 si in cateva secunde s-a oprit motorul, am porit din nou si toate au mers bine pana la urmatoarea oprire cand a facut la fel.Am facut cateva incercari si observatia este ca aleatoriu daca scot ,,pe liber,,la orice viteza de deplasare scade turatia si se opreste motorul.Poate are cineva sugestii in legatura cu ,,buba,,.Va multumesc

Avatar utilizator
So74
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 08, 2012 6:25 pm

Mesaj de So74 » Mar Dec 11, 2012 7:57 am

Salut din nou,poate va folosi cuiva,la o verificare mai atenta am vazut ca simptomele cu scadera turatiei se intampla doar cu motorul cald.prin urmare am presupus ca e ceva la sistemul de racire.Contrland mai atent am vazut ca la iesirea din motor dupa termostat futunul care intra in radiator e rece desi carcasa termostatului e fierbinte.Prin urmare am inllocuit termostatul si acm totul merge OK.Multumesc si drumuri bune.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Dec 11, 2012 9:22 pm

Multumim si noi pentru impartasirea solutiei. Pentru cand vei avea mai mult timp, te invitam sa ne prezinti mai pe larg masina in cadru sectiunii Masina Mea Mitsubishi

Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnica si Service”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori