Piese Schimb

Discutii de ordin tehnic. Pe categorii.
Avatar utilizator
dorianakis
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 20, 2008 12:26 am

Mesaj de dorianakis » Lun Aug 13, 2012 10:28 am

Ce parere aveti de piesele de schimb de la HEARTS+BUSS JakoParts. Sunt mult mai ieftine decat cele OEM de la reprezentante. Masina mea (Lancer 1.6) a iesit din garantie, si am dus-o la un service local. Acolo mi-au recomandat acest brand (JacoParts) "made in Germany" care se ocupa in special de autoturisme asiatice. Alternativa este sa merg la reprezentanta Mitsubishi care este tocmai la Iasi (eu fiind din Suceava, deci aproape 150 Km, si preturi pe masura).
A folosit cineva piese JakoParts? Sunt bune? Au aparut probleme probleme?
Aveti alte sugestii?

Avatar utilizator
mistyque
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 9:29 pm

Mesaj de mistyque » Mar Aug 14, 2012 9:36 pm

salut! eu unul am folosit pana acum: mahle, jacko si mann...de jacko si mahle pot spune doar ca nu am fost prea multumit, referindu-ma doar la filtru de polen/habitclu, pe care l-am luat mereu doar cu carbune activ si doar cel de la mann si-a facut mereu datoria, in sensul ca nu au patruns mirosuri in masina...mahle mi s-a parut cel mai slab iar jacko asa si asa...de cele de ulei si aer iti dai seama ca nu am ce parere sa am pt ca nu am nici un control asupra capacitatii lor de filtrare, dar banuiesc ca este pe masura filtrului de habitaclu, adica so and so...sfatul meu de ce nu iti iei mann? nu e f mare diferenta de pret...eu le-am tot schimbat din curiozitate nu de alta...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Sep 03, 2012 11:59 am

Recomand si eu Mann, dupa ce am avut probleme cu un filtru de ulei Jackoparts.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnica si Service”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori