Cat Tin Steragoarele Originale Pe Lancer, Cumparate De La Reprezentant? Mai Putin De Un An?

Discutii de ordin tehnic. Pe categorii.
Avatar utilizator
ixumanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 07, 2010 12:04 am

Mesaj de ixumanu » Mie Aug 13, 2014 4:06 pm

Salutare!

Mi-am schimbat stergatoarele acum 1 an, pe 25-VI-2013, dupa ce le-am avut pe cele din fabrica timp de 3 ani.
Astazi am facut revizia si m-au sunat sa imi spuna ca trebuiesc schimbate, ca au crapat de la soare, ....

Am cumparat tot de la ei, originale Mitsubishi.

E normal sa se duca dupa 1 an, masina stand la soare doar in weekend, in rest sta in parcare subterana la munca, doar noaptea sta afara?

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mie Aug 13, 2014 4:54 pm

Cam cat de mare e un ou mic.

Cred ca pe tata l-ar fi tinut 5 ani, dar eu le schimb de cateva ori pe an, pt ca nu am rabdare sa am grija de ele Nici un stergator nu m-a tinut mai mult de un sezon, nici OEM, nici aftermarket de firma, nici nimicurile de 2 lei. Bosch aerotwin au fost cele mai proaste daca e sa ma raportez si la pretul lor. Acum am niste hela clasice, cu sina de metal si sunt silentioase dar dupa 2 luni deja lasa urme.

Stergatoarele se schimba asa usor incat n-are rost sa-ti bati capul. Daca ti se pare suspect ca au tinut asa putin, refuza schimbarea lor. Zi-le ca ai altele noi acasa in sertar, si gata. Uneori mai suna la plezneala, sa-ti comunice ca trebuie completat lichidul de semnalizare, si daca tu zici da, te-ai ales cu piese inutile.

Avatar utilizator
ixumanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 07, 2010 12:04 am

Mesaj de ixumanu » Mie Aug 13, 2014 6:59 pm

am refuzat deja schimbarea lor . merci de info, chiar nu stiam ca se duc asa repede.
cica au un sticker pe ale care s-a facut galben si asta ar indica faptul ca s-au dus (a fost rosiatic la inceput).

credeam eu ca fac afacere daca le iau direct de la ei, ca tin mai mult .

merci!

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Aug 13, 2014 7:11 pm

depinde si cum si cat le folosesti.
la lancer m-au tinut cam doi ani si ceva, la asx au aproape doi ani jumatate si nu dau semne de oboseala.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnica si Service”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori