Instalatie Spalare Faruri Si Autoleveling

Tuning si modificari pe categorii
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Noi 30, 2011 11:50 am

Nu cred ca de loc se plinge lumea, ci mai degraba de instalatia electrica.

Avatar utilizator
gmodrogan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 03, 2011 9:52 am

Mesaj de gmodrogan » Mie Noi 30, 2011 4:35 pm

la ce te referi cand spui asta? are impact negativ asupra instalatiei? sau doar ca e mai greu de gasit o legatura potrivita de unde isi poate lua alimentarea?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Noi 30, 2011 6:53 pm

teoretic, daca rezervorul pentru masini este in dreapta sub far in bara fata - lancer 2008-, cel pentru faruri se poate monta in stanga in acelasi loc, intrucat locul este gol. ramane de vazut cu alimentarea cu lichid pentru ca in stanga este bateria.
la toate cumparaturile pe care le-am facut eu de pe ebay, costul transportului se aduna pentru fiecare produs, chiar daca produsele sunt trimise in acelasi colet.
cel mult ramane de vorbit cu vanzatorul poate ne face o reducere pentru ca o sa cumparam mai multe.
cu vama nu or sa fie probleme pentru ca, vanzatorul fiind din spatiul intracomunitar nu se pune problema de taxe vamale.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Noi 30, 2011 8:08 pm

QUOTE (nini @ Nov 30 2011, 06:53 PM) la toate cumparaturile pe care le-am facut eu de pe ebay, costul transportului se aduna pentru fiecare produs, chiar daca produsele sunt trimise in acelasi colet.
Trebuia sa-l reclami si-ti recuperai banii de transport. Asa ceva nu se face!
In cazul de fata, este declaratia vinzatorului ca trimite indiferent cit de multe produse pe costul transportului pentru unul singur.

QUOTE cel mult ramane de vorbit cu vanzatorul poate ne face o reducere pentru ca o sa cumparam mai multe.De asta ma ocup eu, ramine de vazut daca si vrea.

QUOTE cu vama nu or sa fie probleme pentru ca, vanzatorul fiind din spatiul intracomunitar nu se pune problema de taxe vamale.IN primul rind ca nu va veni coletul la vama postei, va veni la oficiul postal normal. Sau, ma rog, in functie de ce tip de transport agreem, vine cu curierul la adresa.
In al doilea rind, taxe vamale nu-s, ca e ca si cum ai trimite un pachet intrajudetean.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Sâm Dec 10, 2011 7:40 pm

So...noutati?

Cat costa in final o instaltie de spalat faruri?

Cat costa levelingul si unde sunt niste poze cu sistemul de leveling?

Avatar utilizator
axel_88_ati
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:15 pm

Mesaj de axel_88_ati » Vin Ian 27, 2012 1:20 am

Salut si pe mine ma r interesa o instalatie de spalat faruri, ati mai comandat una in plus ceva, sau va mai ramas vreo instalatie? astept si eu un raspuns pe topic! merci mult.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Mar 20, 2012 10:43 pm

Acu' 2 saptamini am parcat linga un Lancer Classic, fara face lift, care avea.... ghici ce? Ei bine, da, avea instalatie de spalat faruri de fabrica. Ma apuc sa caut pe la schroturi, prin Jermanea, poate gasesc ceva...

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Dum Ian 13, 2013 9:11 pm

La mizeria de pe drumurile noastre o instalatie de spalt farurile este aur.

Avatar utilizator
lorry
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 03, 2013 9:01 am

Mesaj de lorry » Sâm Mai 11, 2013 8:26 am

Ai montat instalatia? ceva poze?

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori