Prelungire Bara Spate Lancer X

Tuning si modificari pe categorii
Avatar utilizator
rogereanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 22, 2015 5:44 am

Mesaj de rogereanu » Lun Aug 03, 2015 9:03 pm

salut baieti, astept pareri si vis a vis de o prelungire de bara, eu ce am gasit cel mai accesibil de la noi e asta http://www.magnatuning.ro/ro/product/10 ... pate-Japan

si pe ebay, bara cu tot cu prelungire! (dar costa transportul 80 de lire spre romania) e asta http://www.ebay.co.uk/itm/Mitsubishi-Ev ... 2804487dc2

m ar ajuta si o bara de ralliart cred ..dar si aia e scumpa, aveti solutii mai bune de atat ? multumesc anticipat
Fişiere ataşate
Mitsubishi_Lancer_10_Extensie_Bara_Spate_Japan_picture_19325.jpg
Mitsubishi_Lancer_10_Extensie_Bara_Spate_Japan_picture_19325.jpg (88.44 KiB) Vizualizat de 6736 ori
__57.JPG
__57.JPG (116.8 KiB) Vizualizat de 6742 ori

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mar Aug 04, 2015 11:25 am

Ai grija ca cea de pe ebay este de evo x si nu se potriveste pe lancer pentru ca evo x are latimea mai mare (verifica compatibilitatea si da cu radical....nu e compatibila cu ce ai tu)...chiar si in poze este montata pe evo x. Cea pe care ai gasit-o la noi in Romanica...eu personal am vazut-o montata pe un lancer sedan si arata ca un c_r...parerea mea (aici depinde de gustul fiecaruia). Cea mai buna varianta este cu o bara de ralliart ca si compatibilitate, iar ca estetic arata cel mai bine (la fel, este parerea mea), dar va trebui sa modifici si evacuarea...logic....

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Mar Aug 04, 2015 1:19 pm

Asta ar fi o alta varianta: http://www.ebay.co.uk/itm/2008-2015-Mit ... 1335978158
Problema e costul mare de transport (cam 100$). Poate reusim sa punem de-o comanda mai multi, dar deocamdata stau cuminte ca e sezonul nuntilor.

Calitatea "tuningului" e invers proportionala cu dimensiunea/numarul aripilor, vent-urilor, accesoriilor ce le pui pe masina. Din fericire Lancer-ul e o masina care-ti permite sa-i adaugi cate ceva pe ici pe colo; dar fa-o sa atraga atentia intr-un mod placut. Nu-i fura eleganta ca o sa te trezesti ca-ti cauti bara veche prin garaj. De exemplu bara alba din prima poza arata a tuning ieftin (desi ai vazut si tu care-s preturile). Asa ceva ai pune pe-un Golf sau pe-un Logan.

In situatia ta, bara de Ralliart e cea mai buna optiune. Daca nu ai bani acum si de evacuare, o sa trebuiasca sa-ti muti un pic iesirea tobei mai pe interior ca sa se potriveasca. S-ar putea insa sa se vada urat, fiindca o sa fie indoita spre interior.

Avatar utilizator
rogereanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 22, 2015 5:44 am

Mesaj de rogereanu » Mar Aug 04, 2015 2:11 pm

ce am aflat tot de pe forum este ca o toba ma costa vreo 200-300E (depinde de ce flapsuri vreau) la topgear http://www.topgear.co.uk/
si prelungirea de bara vreo 230E si ma refer la cea de pe magnatuning.ro care nu mi se pare din poza ca arata asa urat, costa mai putin decat o bara de ralliart cu siguranta si am impresia ca e un pic mai joasa decat cea de ralliart, ceea ce nu ma deranjeaza dar sa vedem si la iarna...si cam aici am sa ma opresc cu aranjatul ei. daca imi iau o noua toba, poate sa ii fac si o remapare la motor si asta e tot. ahh...o sa imi pun si gpl pe ea, ca din ce m am documentat pana acum, chiar e o investitie.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Joi Aug 06, 2015 8:42 am

salut bauieti ...evacuarea(finala) ca sa o faci e 1000 lei a facut flipper la bucuresti la top gear ...iese foarte bine ...evacuari bune mai fac si cei de la pilot tuning ...la cum e evacuarea noastra (ditai tulumba intr„un spatiu mic tare) trebuie neaparat facuta una custom ...ca sa nu zic ca trebuie luat in calcul si zgomotul care te poate da afara din masina daca iei una prea zgomotoasa.

eu recomand sa-ti iei o bara de ralliart ..cauti la dezmembrari ceva ....si o evacuare custom. sauu daca se pricepe cineva cu fibra sa faca prelungirea aia sau sa modifice bara actuala
drumuri bune sa aveti!

Avatar utilizator
EVO EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 03, 2015 9:10 pm

Mesaj de EVO EVO » Joi Aug 06, 2015 5:48 pm

salutare extensiile spoiler fata lancer x unde le gasesc ,inafara de ebay,la reprezentanta sunt 243 E

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori