Raliul Aradului Macadam

Despre competitii sportive cu sau fara participarea Mitsubishi
Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Lun Sep 06, 2010 4:07 pm

La cea de a saptea etapa a CNR-Dunlop, Raliul Aradului, care se va desfasura in perioada 17-19 septembrie si-au anuntat intentia de participare numerosi piloti care activeaza in campionatul de raliuri al tarii vecine, Ungaria.

Record de participanti la Raliul Aradului
34 de piloti straini si 38 de piloti romani la start
Super speciala pe circuitul de karting
11 5,8 km impartiti in 11 probe speciale pe macadam

Raliul Aradului, etapa a 7-a din Campionatul National de Raliuri, a strans un numar record de participanti. Pe lista de inscrieri sunt 72 de piloti, dintre care 34 de piloti din Ungaria.
38 de piloti romani si 34 de piloti maghiari. Asa arata lista de start pentru Raliul Aradului, etapa a 7-a din Campionatul National de Raliuri, cu aproape doua saptamani inaintea startului oficial. ?Am incercat pe tot parcursul acestui an sa-i conving pe pilotii din Ungaria sa vina la Arad pentru acest raliu. Pana la urma am reusit si sper ca in 2011 acest raliu sa conteze atat in campionatul nostru, cat si in campionatul Ungariei?, a spus Mihai Leu, organizatorul acestei etape. Chiar daca inscrierile oficiale s-au incheiat, lista de start ramane in continuare deschisa, orice echipaj putand sa se inscrie la aceasta etapa platind o taxa suplimentara.
Programata in perioada 17 ? 18 septembrie, pe specialele de macadam din judetul Arad, etapa a 7-a din Campionatul National de Raliuri are o lungime totala de 415,95 kilometri, dintre care 115,8 kilometri impartiti in 11 probe speciale. ?Am adus foarte multe lucruri noi in aceasta etapa in comparatie cu prima editie si sunt sigur ca toti piloti vor aprecia noua configuratie a raliului. As vrea sa multumesc tuturor autoritatilor locale care s-au implicat in sprijinirea acestui proiect?, a continuat Mihai Leu.
Singura proba care nu se va desfasura pe macadam este super speciala, programata vineri 17 septembrie de la ora 19:00, care se va desfasura pe circuitul de karting din Arad. ?Circuitul de karting este unul foarte cunoscut in oras si aici s-a desfasurat, printre altele, si o etapa din Campionatul Mondial de Supermoto. Sunt sigur ca vom avea parte de un spectacol total pe aceasta proba si sper sa atragem cat mai multi spectatori?, a mai spus Mihai Leu, organizatorul Raliului Aradului.

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Lun Sep 06, 2010 4:42 pm

hmmm...As merge:P se mai baga cineva ?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Sep 08, 2010 11:50 am

Din pacate pt mine e prea mare distanta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Motorsport”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori