Campionatul National De Slalom Paralel - Etapa 3 - Sibiu - 31 Iulie 2010

Despre competitii sportive cu sau fara participarea Mitsubishi
Avatar utilizator
NeGrutzY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 07, 2007 7:42 pm

Mesaj de NeGrutzY » Mie Aug 04, 2010 6:46 pm

Sambata am avut placerea de a fi invitaul lui Valentin Porcisteanu la etapa a 3-a a campionatului national de slalom paralel de la Sibiu.
Pe langa Vali cu al lui Evo au mai venit si participat si Claudiu David si Octavian Poapa, ambii concurand tot pe un Evo.
Spectacolul a fost total, comparand cu etapele de raliu unde poti vedea doar portiuni mici de traseu, aici putand vedea aproape tot traseul de pe "colinele" din jur.
Pe langa spectacolul oferit de cei 3 din "grupa mare" am fost placut impresionat de performantele si gradul de fun care se pot scoate din masini mici, vechi si ieftine, fara modificari costisitoare.
Si ca experienta sa fie completa, prin amabilitatea lui Vali am simtit o parte din adrenalina competitiei si de pe locul copilotului in mansa a 3-a de concurs.
Din pacate in semifinale aceeasi pompa de benzina buclucasa, schimbata de curand a decedat, Vali clasandu-se pe locul secund.

Poze facute de mine si prieteni: Poze CNSPR Sibiu 2010

Articol despre competitie: Articol RallyMAX

Poze oficiale: Poze RallyMAX

Film: Filmare de afara

Tre sa primesc si filmele din masina, o sa fac update atunci.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Aug 05, 2010 1:44 am

Felicitari Alex!

Si filmarea din interior: http://www.youtube.com/watch?v=MXTf6BpkPd0

Avatar utilizator
NeGrutzY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 07, 2007 7:42 pm

Mesaj de NeGrutzY » Joi Aug 05, 2010 9:34 am

Merci Andrei,

Acu m-am trezit si am vazut ca le-a postat vali. doamne ce fata am..

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Aug 05, 2010 12:35 pm

Expresia fetei spune tot despre senzatiile pe care le-ai avut . Felicitari si multumim ca ai impartasit si cu noi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Motorsport”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori