Raliul Brasovului Macadam

Despre competitii sportive cu sau fara participarea Mitsubishi
Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Mar Iul 20, 2010 1:31 pm

In perioada 27-29 august va avea loc la Brasov "Raliul Tara Barsei" cu probe foarte spectaculoase,rapide si foarte tehnice.

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Joi Aug 05, 2010 10:30 am

Superspeciala va avea loc la Baneasa Shopping City in data de 27 08 2010 ora de start este 19:01. La ora 12:30 pana la ora 15:30 va avea loc Sekedown mediatic.

Startul celei de a doua zi va fi la ora 09:31 sambata 28 08 2010.

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Mar Aug 10, 2010 11:10 am

Harta superspeciala mai detaliata

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Mie Aug 11, 2010 3:09 pm

Vineri, 27 august, capitala tarii va fi ?ocupata? de peste 50 de echipaje de raliu si masinile lor minuntate intr-un show care mai cuprinde curse demonstrative de karting ? au raspuns deja invitatiei organizatorului doua scoli de karting din Campulun Muscel si Brasov, masini de epoca ? vor fi prezenti pilotii si frumoasele lor automobile de epoca, inscrisi in campionatul national de viteza in coasta , drift ? campionul brasovean Gabriel Onofrei si un pilot invitat din Ungaria vor face spectacol , motociclism viteza ? pilotul de raliu Dan Tatoiu impreun cu cativa colegi vor face o demonstratie spectaculoasa

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Joi Aug 12, 2010 1:24 am

Capitala cui? Ma intreb cine-a scris nota de informare, ma gandesc ca tu ai preluat-o de undeva

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Aug 12, 2010 8:06 am

capitala lu tara care se numeste romania. ca superspeciala alre loc la baneasa, chiar daca este raliul brasovului.

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Joi Aug 12, 2010 9:02 am

Pai asa sunt astia mici citesc printre randuri.

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Vin Aug 20, 2010 3:33 pm

Pneurile KUMHO - alegerea lui Gergo Szabo la Raliul Tara Barsei
Campionul national Gergo Szabo (Mitsubishi Lancer Evo8) alaturi de campionul slovac Rado Istvan (Honda Civic VTI) au testat pe 17 august la Arad o noua configuratie de pneuri pentru macadam oferite de KUMHO. Pe durata testelor evolutia cauciucurilor a fost atent urmarita, astfel dupa fiecare trecere pe zona de testare au fost masurati timpii de parcurgere, presiunea pneurilor, temperatura acestora si alte detalii care sa vina in sprijinul unei alegeri cat mai calculate.

Rad? Istv?n foloseste cauciucurile KUMHO de ceva vreme si se declara multumit si dupa aceasta sesiune de teste, fiind convins ?n final ca va ramane la aceeasi configuratie: "Tinand cont de costurile acestor cauciucuri pot sa spun ca alegerea pe care am facut-o este cea potrivita, iar compar?nd pneurile de la KUMHO cu cele de la Pirelli sau Matador, nu am observat nicio diferenta semnificativa in ceea ce priveste performanta. Pe durata testelor am fost multumiti de felul ?n care s-au comportat aceste cauciucuri. Tinand cont insa de raportul calitate pret varianta KUMHO mi se pare cea mai potrivita ?n comparatie cu alte branduri, si prin urmare vom ram?ne ?n continuare la aceasta".

Campionul en-titre, Gergo Szabo, este la prima ?ncercare a modelelor de la KUMHO. ?n prima parte a sesiunii Gergo a alergat cu gume de la BF GOODRICH iar ?n cea dea doua parte a pus la ?ncercare rezistenta si calitatea pneurilor KUMHO: ?n primul rand doresc sa le multumesc at?t celor de la BF GOODRICH c?t si celor de la KUMHO pentru posibilitatea de testare pe care mi-au oferit-o. ?n prima parte a testelor am folosit cauciucurile GOODRICH despre care am o parere foarte buna, am avut ocazia sa vedem cum se comporta ?n mai multe ipostaze, iar ?n a doua parte a sesiunii am ?ncercat modelele KUMHO, pe care le-am remarcat pentru raportul calitate - pret, dar din pacate din cauza unor probleme tehnice a trebuit sa ?ncheiem mai repede testarea acestor modele, deci nu pot sa am o parere obiectiva. Masina este acum pregatita pentru etapa de la Brasov unde va fi ?nchiriata alaturi de alte doua masini de la Szado Racing Team. Cu siguranta la Brasov vom folosi pneurile de la KUMHO pentru a le testa ?n conditii de competitie.

Pe durata testelor asa cum a fost initial anuntat, doi dintre sustinatorii lui Gergo care s-au aflat la fata locului au avut ocazia sa ocupe scaunul din dreapta, astfel Alex Ursulescu (18 ani) si Cristian Theodor (21 ani) au simtit cum e sa ocupi locul navigatorului campionului national.
Gergo Szabo si Levente Csegzy se pregatesc pentru Raliul Tara B?rsei (27-28 august) unde au ca obiectiv str?ngerea de puncte pentru pozitia de campion.

Alte detalii despre pneurile KUMHO pe: www.kumho.hu si www.kumho-motorsport.hu

Laszlo Hajdo



Extra derapaje la Baneasa Rally Show
Gabriel Onofrei si Sorin ?HAI? Ene
Super speciala prolog a raliului Tara Barsei Dunlop - SEAT care se va desfasura in parcarea Baneasa Shopping City, va avea la randul ei un prolog constand in curse demonstrative de karting, automobile de epoca, motoviteza si drift.
Printre protagonistii showului de deschidere a Baneasa Rally Show vor fi si doi dintre cei mai spectaculosi piloti de drift din Romania - Gabriel Onofrei si Sorin ?HAI? Ene.
Cei doi piloti - participanti in Campionatul National de Drift si in Campionatul European de Drift (King of Europe Series) vor evolua pe automobile Nissan Silvia S14 si vor arunca publicul spectator in aer prin demonstratii de drift. ?Suntem onorati sa luam parte la un eveniment de asemenea amploare si sa contribuim si noi la promovarea acestui sport. Salutam ideea organizatorului de a muta superspeciala in Bucuresti, unde este un public numeros dar fara cunostinte majore despre raliuri. Vom merge pentru public si vom face spectacol? a declarat Gabriel Onofrei, presedintele Federatiei Romane de Drift.
Evolutia celor doi piloti va puea fi urmarita "live" vineri 27 august 2010 de la ora 18:00 in parcarea Baneasa Shopping City - locatia Baneasa Rally Show

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Sâm Aug 21, 2010 11:39 pm

Programul mai detaliat al zilei de 27 august:


Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Lun Aug 30, 2010 6:07 pm

Vali Porcisteanu castiga Raliul Tara Barsei Dunlop SEAT
Porcisteanu 1:04:59.2; Girtofan +9.2; Spitzmuller +1:04.2; Aur +3:54.6; Popa +5:36.4; Tatu +6:09.7

Scrie răspuns

Înapoi la “Motorsport”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori