Bucharest City Challenge 2009

Despre competitii sportive cu sau fara participarea Mitsubishi
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Iun 25, 2009 6:12 pm

Din pacate, avem vesti proaste pentru iubitorii de motorsport: anul acesta nu vom avea Bucharest City Challenge.

Colegii nostri de la TuningGarage.ro au fost prezenti la conferinta de presa si s-au intors cu vesti cutremuratoare, asa ca ar fi bine sa stati jos!

In 2006 Bucharest Ring S.R.L. a semnat un contract cu Primaria Municipiului Bucuresti prin care li se acorda dreptul de a organiza, pe o durata de 5 ani, evenimentul Bucharest City Challenge. Intr-un stil caracteristic politicienilor, o data cu schimbarea conducerii primariei, acest contract a fost considerat ilegal si declarat nul. In conditiile in care acest contract este declarat nul, primaria nu mai are nici o obligatie fata de Bucharest Ring si s-a declarat dispusa sa discute cu orice firma care ar dori sa organizeze un alt eveniment similar, pe viitor.

Nu pare nimic tragic, e bine macar ca o sa se organizeze ceva, nu? Ei bine, nu! Reprezentatul Bucharest Ring S.R.L. a reactionat pe masura, si-a luat jucariile si a plecat direct la vecinii nostri din Ungaria. Rezultatul? A 5-a Etapa din FIA GT Championship se va tine la Hungaroring, la sfarsitul lunii August.

Povestea nu se termina aici. Daca mai devreme am mentionat de stilul politic acum haideti sa vorbim si de stilul romanesc: sediul Bucharest Ring a fost spart iar toate actele si documentele au fost furate iar sediul a fost incendiat. La scurt timp dupa aceasta actiune, s-a trezit cineva cu intentii civice sa inregistreze sigla, numele si circuitul la OSIM, urmand sa le pretinda celor care au dat nastere acestui fenomen 5 milioane de euro pentru dreptul de a le folosi din nou.

Asta asa, ca sa ne asiguram ca NU va mai incerca nimeni sa faca ceva in tara noastra nici pe viitor.

Daca pana acum eram in noroi cu evenimentele auto, acum suntem in mocirla! Singurul eveniment de talie mondiala a fost expediat cu un mare sut din afara tarii. Drumurile catre Ungaria tind sa devina in ce in ce mai dese deoarece acolo avem si tuning si motorsport. De ce la ei se poate si la noi nu? Stim raspunsul dar o dam in politica.

Dezamagit? Putin spus. Scarbit? In totalitate.

Ne-am obisnuit deja: Ce e frumos dureaza putin, iar daca se intampla in Romania dureaza si mai putin.

Felicitari Romania!

sursa: http://tuninghost.ro/bucharest-city-cha ... -anul-5434

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Joi Iun 25, 2009 6:14 pm

din pacate..........numai la noi se potea intampla asa ceva

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Joi Iun 25, 2009 6:15 pm

The Land of Choice - no comment

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Joi Iun 25, 2009 6:17 pm

foarte trist ce se intampla.
sincer era de astepta la cum au reactionat cetatenii orasului dupa organizari :
ca se blocheaza traficul, ca e galagie in weekend etc.
adica la monaco se poate unde sunt toti marii milonari care ar putea fi deranjati de asta si la noi nu.
ne mai cunostea si pe noi lumea, dar nu. noi suntem mai cu mot.

vreau sa redeschid auschwitz-ul si sa ii duc pe toti acolo - de la politicieni la ghertoii de rand care habar nu au ce e aia o tara civilizata.

jalnic.

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Joi Iun 25, 2009 6:20 pm

Sincer nu ma mai mira nimic, specific pentru Romania ... pacat de banii care puteau veni in tara. Ungurii sunt inaintea noastra cu cativa ani buni (cine le-a facut o vizita stie).

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Iun 25, 2009 6:24 pm

Suspendarea acestui eveniment este caractersitic tarii in care traim..
dezamagit? putin spus... cam de tot!!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Iun 25, 2009 6:26 pm

QUOTE (Andrei_Iasi @ Jun 25 2009, 06:17 PM) adica la monaco se poate unde sunt toti marii milonari care ar putea fi deranjati de asta si la noi nu.
Fudulie mai mare ca pe la noi n-o sa gasesti. Marea majoritate a romanilor au fost facuti sa stea cu mana-n c*r, sa se benocleze la otv, sa asculte manele si sa haleasca mici si bere in campaniile electorale.

QUOTE (Andrei_Iasi @ Jun 25 2009, 06:17 PM) vreau sa redeschid auschwitz-ul si sa ii duc pe toti acolo - de la politicieni la ghertoii de rand care habar nu au ce e aia o tara civilizata.
Ma bag si eu si sunt convins ca ar mai fi voluntari...


Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Joi Iun 25, 2009 10:11 pm

N-as vrea sa cred ca deja m-am resemnat dar ... de ce nu ma mira toate astea ?

Asta e mai trist zic eu ... ca am inceput sa consideram NORMALITATE aceste intamplari.

Sa auzim de bine ... orice ar insemna asta.

Avatar utilizator
cipcirip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 11:36 pm

Mesaj de cipcirip » Joi Iun 25, 2009 10:22 pm

Dupa parerea mea de necunoscator, circuitul ala in jurul colibei raposatului, nu se putea numi circuit. Se chinuiau pilotii sa evite betoanele alea care delimitau traseul si cainii de de sosea. Tiristii care transporta bolizii injurau la noi ca birjarii (au spus ca acelasi timp l-au parcurs din germania pana la nadlac - ca de la granita pana in bucuresti). Pana la urma ce putem oferi aici.... altceva decat nelipsita intrebare "va plac romancele?"....

Avatar utilizator
DarkAngel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 06, 2009 7:30 pm

Mesaj de DarkAngel » Joi Iun 25, 2009 10:27 pm

Ca de obicei nu fac politica si raman fara cuvinte ............
Cel putin eu stiu ungureste si o sa dau o fuga in Ungaria.

Scrie răspuns

Înapoi la “Motorsport”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori