Bucharest City Challenge 2009

Despre competitii sportive cu sau fara participarea Mitsubishi
Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Dum Iun 28, 2009 12:28 am

Acu sa nu sariti pe mine. INsa eu cred ca sint singurul care se bucura ca nu se mai tine. Cu tot respectul pentru o astfel de competitie, ma sperie gindul ca ai nostri primari dau autorizatii pentru astfel de evenimente fix in mijlocul orasului si ii doare in fund de restul lumii care vrea sa mearga la munca si se trezesc ca drumul dureaza doua ore in plus. Aceeasi pasiune o am si pentru dobitocii care il pazeau pe taica Bush si nu lasau oamenii sa deschida geamurile la apartamente si nici sa umbli prin zona fara sa fii locatar cu buletinul la tine. SI la ei in US la ferma lu nenea bush un jurnalist a fost fugarit de o baba cu un pistol pentru ca nenea intrase pe proprietatea ei din greseala.

Toata lumea spunea ca e mare eveniment si pina nu lasau intrarea la liber, nu mergea nimeni.

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Mie Iul 08, 2009 3:26 pm

Daca si la acest nivel se anuleaza astfel de competitii nu mai e nimic de zis. Poate unii va amintiti anul trecut cand va anuntam West Side Tuning Event unde se promiteau curse pe 402 metri si multe masini participante iar cei de la aeroportul oradea au gasit de cuviinta sa ne anunte cu O SAPTAMANA inainte ca nu se mai poate (implicatiile legate de sponsori si participanti nu vi le mai povestesc). Si asta mi se parea un mare c..t romanesc.
Dar daca nici astfel de competitii de asa anvergura nu se mai tin (in 2006 am fugit mancand pamantul spre Bucuresti, am ajuns chiar in ultimul moment si am stat non sop in soare 2 zile - a meritat fiecare secunda) atunci no coment. Multumesc parvenitilor care conduc aceasta tara pentru tot ce fac pentru noi.
Eu sunt aproape de Ungaria asa ca anul asta nu ratez nimic din ce se desfasoara la ei.
Ar fi bine sa putem face un Auscwitz....dar ar trebui sa fie foaarte mare si am mai ramane foarte putini. Asa cum zicea Bendeac la un moment dat pe blog "e tara lor" si noua nu ne ramane decat sa ne resemnam sau sa plecam prin alte tari mai civilizate.

Scrie răspuns

Înapoi la “Motorsport”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori