PROVOCARI

Despre competitii sportive cu sau fara participarea Mitsubishi
Avatar utilizator
J.B.
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 10, 2008 4:55 pm

Mesaj de J.B. » Mar Apr 07, 2009 5:08 pm

Cristi , sa inteleg ca ai " diclit " Civicul de 1.8 - 140 cp ..hatchbackul sau sedanul?

Intre timp si eu am " executat" un Golf V 2.0 TDI - 140 HP

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Apr 07, 2009 5:30 pm

hatchbackul

TIP MOTOR SOHC i-VTEC
CILINDREE 1799 cmc
PUTERE MAXIMĂ 140 CP/ 6300 rpm
CUPLU MAXIM 174 Nm / 4300 rpm

VITEZA MAXIMĂ [km/h] 205
ACCELERAŢIE 0-100km/h[s] 8.9

dupa ce am luat avans in treapta I s-a descurajat prea repede, pe a II-a l-am pierdut de tot, dar dupa parerea mea nici omu' nu prea stia sa-i dea.
nici macar nu a mai vrut a doua oara...

Golf-ului, i-ai dat-o de pe loc sau din mers ?

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mie Apr 08, 2009 12:07 am

Pt. Cristi si altii.
Din experienta altora iti zic ca nu e bine sa anunti pe forum despre astfel de intalniri decat la trecut.
E mai bine sa dai adunari de genul prin telefon decat sa le postezi aici. Nu stii ce surprize poti sa ai.
Succes la muncit ambreiaje si cauciucuri

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mie Apr 08, 2009 12:14 am

Un sfat intelept nene Andrei...
Sa-l ascultati dragi colegi de forum...ca va ia mama dracu'
Ma faceti invidios, va distrati fara mine...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Apr 08, 2009 12:24 am

Ne-am intalnit si noi la MC, era ziua coltului meu, implinea o saptamana de cand i-am schimbat uleiul si trebuia sa sarbatorim.
aaa termenul "ne-am dat" ?

da, ne-am dat cu niste machete din alea de la mcar.
am o groaza acasa, ma joc cu ele in sufragerie, din cand in cand mai invit baietii si ne jucam pe afara.

Avatar utilizator
J.B.
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 10, 2008 4:55 pm

Mesaj de J.B. » Mie Apr 08, 2009 9:53 am

de pe loc..din mers cred ca e mai greu...deh cuplu mare la Golf

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Vin Apr 10, 2009 10:34 am

QUOTE (Cristi @ Apr 7 2009, 05:30 PM) hatchbackul

TIP MOTOR SOHC i-VTEC
CILINDREE 1799 cmc
PUTERE MAXIMĂ 140 CP/ 6300 rpm
CUPLU MAXIM 174 Nm / 4300 rpm

VITEZA MAXIMĂ [km/h] 205
ACCELERAŢIE 0-100km/h[s] 8.9

dupa ce am luat avans in treapta I s-a descurajat prea repede, pe a II-a l-am pierdut de tot, dar dupa parerea mea nici omu' nu prea stia sa-i dea.
nici macar nu a mai vrut a doua oara...


iau ralliart, clar!

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Vin Apr 10, 2009 9:01 pm

Is curios cum s-ar descurca un Aro la liniute.... Liniute pe asfalt, nu prin paduri.

Aaa... am uitat... motor de 3 litri, V6... mai exact Cosworth, 150 cp, cutie Mazda, rapoartele de forta. Top-speed testat cu grupurile astea: 140 kmh, cu alea "de fuga" cat credeti.... 175 . Pacat de alea 2 tone de fier pe care le trage degeaba.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Apr 13, 2009 7:55 pm

QUOTE (Danyutz @ Apr 10 2009, 10:34 AM) iau ralliart, clar!

Te-am convins, nu ?
Bine.
Sa treci pe la mine pe la birou sa-mi lasi un avans.
A dat norocu peste tine, masina sport, eu un consilier onest si dezinteresat...vand masini de placere.

Nu stiu daca ti-am zis...ai si garantie la el, card map, accesorii gramada bani sa ai, are si ADN sportiv...dar, dupa ce-l vei cumpara sa nu care cumva sa indraznesti sa vii cu nu stiu ce probleme pe "garantie"....pentru ca iti voi spune de pe acum ca de vina sunt: drumurile, carburantul, tu pentru ca nu stii sa conduci...nu stiu daca stii, dar in afara de personalul mitsubishi, nimeni nu stie sa conduca, toti sunt niste cizme...
Observi ca sunt corect din start si iti zic asa ca la fratele meu ca e criza si dupa ce ai dat banu' sa nu mai ma cauti...

ah, si inca ceva...cum iti spuneam... e ADN sportiv...dar sa nu-ti treaca prin cap sa mergi prea repede, ca daca pica ceva, o s.gi (completeaza tu ca te vad baiat destept).
In mod clar, ca posesor de colt esti un dusman al masinii, un penal care incalca legile, nu atat legile fizicii, cat cele inventat de mcar trading...deci stim sigur ca vei participa la liniute unde cu siguranta vei castiga pentru ca e de la adn-ul sportiv, insa nu le poti avea pe toate, asa ca p..a garantie de pe acum...ca ca sa nu avem discutii pe urma...
In felul acesta ne vom asigura de pe acum ca vei folosi masina pentru cumparaturi, piatza...o vei lasa nepotilor si nici nu vei avea de facut comentarii negative pe aici.

te mai intereseaza vr-un alt model de pe la noi cu aceeasi sigla ?
atentie, nu zic model mitsubishi...pentru ca in alte tari altfel se pune problema...."de pe la noi" insa e mai corect!

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Lun Apr 13, 2009 9:23 pm



Esti nebun Cristi.
Imi pierise cheful de munca si am zis sa arunc o privire. Am ras asa de bine ca acum desfac o bere...Si maine e o zi...

Scrie răspuns

Înapoi la “Motorsport”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori