Inchiderea Centralizata Se Deschide Incontinuu

Rubrica dedicata exclusiv vanzarilor de bunuri ce nu au legatura cu domeniul auto
Avatar utilizator
Glaedr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 07, 2016 11:29 pm

Mesaj de Glaedr » Lun Mar 07, 2016 11:37 pm

Salut,

Sper ca ma poate ajuta cineva cu urmatoarea problema, lagata de un mitsubishi carisma din anul 2000, pe care l-am achizitionar recent: cat timp conduc, ocazional usile se descuie automat daca sunt incuiate, iar daca sunt descuiate, la fel, se aude cum incearca sa se deschida incontinuu. In general situatia persista 10 minute, dupa care nu mai deranja o zi doua.

De azi insa, usile se descuie inclusic cand masina este parcata si incuiata, fara cheile in contact. Am verificat ca toate usile + portbagaj + clapa benzina sa fie inchise bine, si sunt.. Senzorul din dreapta fata are probleme, in sensul ca intotdeauna crede ca usa respectiva e incuiata. Doar daca e deschisa usa si il misc eu putin apare pe bord ca ar fi o usa deschisa si se aprinde becul in interior.


A avut cineva aceasta problema cu usile care se descuie singure? Vreo solutie sau parere?


Multumesc anticipat!

Scrie răspuns

Înapoi la “Non-auto”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori