Vand 2 Macbook-uri

Rubrica dedicata exclusiv vanzarilor de bunuri ce nu au legatura cu domeniul auto
Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Dum Mar 22, 2015 5:01 pm

Salutare.


Am de vanzare doua Macbook-uri care nu le mai folosesc si ma gandeam ca poate vrea careva dintre voi. Au fost folosite de mine/sotie si intretinute cat s-a putut de bine. Daca vrea cineva sau aveti pe cineva care vrea, spuneti-mi.


Macbook Black 2008 13,3”, Core 2 Duo 2,4 ghz, 4 gb de ram, hard 160gb, display 13.3 glossy, SuperDrive (DvD-writer). Bateria nu mai tine. Perfect functional in rest. Are Mac OS 10.7. Pretul mac2sell.net 890 ROn. Il dau cu 700 ron.
A fost folosit doar pentru browsing si office, dar l-am testat si cu Adobe CS6 la un moment dat si mergea decent. Stie de Windows 7 prin Bootcamp, daca aveti nevoie si de asa ceva.


Macbook Pro Mid 2008 15”, Core 2 Duo 2,4 ghz, 4 gb ram (suporta 6GB chiar, eu am testat 6 gb cel putin dar nu prea mi-a trebuit), hard 500 gb nou (eu am avut un SSD in el care il pastrez), Superdrive (DVD-writer) 2 baterii, una la 93% - aprox 3,5-4 ore, una 78% - 2 ore si ceva. Display de 15” mat. Are o mica infundatura pe un colt, pe baza, dar e perfect functional. Are Mac Os 10.8 dar suporta chiar si 10.10, ultimul sistem de operare. Stie de Windows in Bootcamp sau masina virtuala. Tastatura iluminata. Pretul mac2sell.net 1690 ron. Il dau cu 1600 ron, avand in vedere 2 baterii. 
Duce Adobe CS6 si Adobe CC fara probleme, se misca inca foarte bine, chiar nu l-as fi schimbat datorita faptului ca cele noi nu au display mat, insa am nevoie sa rulez un soft de proiectare CAD cu 3D visualizer care necesita foooarte mult ram. A fost laptop-ul meu personal in ultimii ani si nu mi-a facut probleme, intotdeauna curatat. Ventilatoare noi schimbate anul trecut. In 2012 a beneficiat pe banii Apple de placa de baza noua si display nou, desi cele vechi n-aveau nimic, insa se putea si se merita, era un Apple Repair Program la vremea aia. Practic, e ca si cum ar avea doar 3 ani vechime…

Mai vand 2 X 2 GB RAM original Apple, DDR3, 1600 MHZ, proaspat scoase dintr-un Macbook nou  pret: 150 RON. Ram-ul asta nu e compatibil decat cu Macbook Pro/iMac din 2012 incoace…

Disponibile cand ajung in tara peste fix 2 saptamani. Preferabil livrare personala in Bucuresti, dar posibi si prin tara in functie de drumuri. Ambele se livreaza cu sistemul proaspat instalat. Daca vrea careva, anuntati-ma din timp in urmatoarele zile, va rog, ca sa stiu… Pentru ca nu sunt in tara, as vrea sa va rog sa discutam doar pe PM momentan…

PS: nu am poze momentan. Revin cu ele in cateva zile.

Scrie răspuns

Înapoi la “Non-auto”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori