Mitsubishi Lancer 2017

Forum de prezentare a masinilor membrilor si, de asemenea, a jurnalelor de bord
Bogdan Pro
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 30, 2023 7:50 am
Contact:

Mitsubishi Lancer 2017

Mesaj de Bogdan Pro » Mar Mai 30, 2023 8:23 am

Eu sunt Bogdan și am cumpărat de curând un Mitsubishi Lancer Sportback fabricat în 2017, înmatriculat prima dată în Germania, în 2018. Are un motor pe benzină de 1.6 litri, cu 117 CP și, una peste alta, sunt mulțumit de cum merge. Am făcut peste 3000 km în mai puțin de 2 luni, cu un consum mediu de 5,5 - 6 litri la 100 km, ceea ce e mulțumitor. Proprietarul din Germania n-a prea avut grijă de ea, interiorul necesită o curățare în profunzime, iar amortizoarele de pe față ar cam trebui înlocuite. În rest, mașina e OK pentru prețul plătit (8500 euro). Are dotările de bază, adică nu are cruise control, nu are comenzi pe volan, playerul era fără bluetooth, ceea ce mi se pare inacceptabil pentru anul 2017 și pentru o firmă ca Mitsubishi... Oricum, l-am înlocuit cu un player dedicat, cu Android 10, cu ecran de 10 inch, am dat vreo 1500 de lei, „problem solved”.
O mică problemă: de câteva zile, senzorii de parcare nu mai piuie, așa că o să fac o vizită la electrician cât de curând. Dacă știe cineva de la ce ar putea fi problema, e binevenit să comenteze, accept orice sugestii.
Încă ceva: am niște jante de18 inch pe care am găsit să le schimb cu unele de 16 inch (în carte nu sunt trecute cele de 18). Întrebarea mea e: ce fel de prezoane se folosesc pentru jantele de aliaj, pentru că momentan am montate jante de oțel?

Avatar utilizator
Dani27
EVO I
Mesaje: 13
Membru din: Sâm Sep 25, 2021 7:01 pm
Contact:

Re: Mitsubishi Lancer 2017

Mesaj de Dani27 » Vin Iun 09, 2023 7:59 pm

Salut Bogdan si bine ai venit pe forumul Mitsu.
Pentru jante ai nevoie de piulite (ca prezonul e incorporat in butuc rotii) M12x1,5
https://lugnutsize.com/mitsubishi/lancer/2017/
Grija ca sunt diferite cele pt jantele de aliaj fata de cele de tabla.

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina mea si Jurnal de bord”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori