Geometrie Roti

Dimensiuni, tipuri, tire ratings, presiune in pneuri...
Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mar Noi 15, 2011 10:18 am

Pile? La service? Nu cunosc, n-am auzit. Doar recomandari. De ce? Simplu: unii fac treaba mai buna decat altii; si daca nu se descurca nu-i cad "oole" sa spuna ca nu se pricepe.

La reprezentante... iar nu cunosc... nu "servesc" reprezentante pentru "mizilicuri" gen interventii la tren rulare. Consider ca-i musai sa fiu langa vapor/cazan cand cineva slabeste o piulita si uita s-o stranga. Si mai ales daca e de schimbat cate ceva vreau sa fiu sigur ca se schimba piesa cu una noua, cea pe care o aleg eu, nu cea pe care o "indeasa" injineru' de vanzari de la reprezentanta.

Avatar utilizator
DaFabolous
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 23, 2009 12:19 pm

Mesaj de DaFabolous » Vin Noi 18, 2011 2:50 pm

Pe la Ausburg a facut cineva?

am sunat si ar fi 140 fata si spate. 100 ron fata.

Multumesc

Avatar utilizator
mikael
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 04, 2010 12:48 pm

Mesaj de mikael » Sâm Dec 03, 2011 6:06 pm

La reprezentanta am sunat eu dar mi-au cerut 250 ron. Sincer mi se pare destul de exagerat. Am mai gasit la Citroen-ul din calea Gilaului la pretul de 69 ron, dar nu cred ca fac treaba buna ( asa am auzit ).

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Mar 26, 2012 10:58 am

Salut. Cand am cumparat roti noi am facut si geometria. Rotile le am cumparat de la AUTOSOFT din Otopeni, iar dupa ce le am cumparat am dorit sa fac si geometria la toate 4 rotile. Tot la AUTOSOFT AM FACUT GEOMETRIA ROTILOR in data de 20.03.2012 si m a costat 167 RON.

Dar la mine tragea putin stanga. Si daca tot am montat roti noi am zis sa o si aranjez.

Scrie răspuns

Înapoi la “Jante si Anvelope”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori