Continental Cross Contact Lx Sport M+s

Dimensiuni, tipuri, tire ratings, presiune in pneuri...
Avatar utilizator
neophitus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 10, 2009 1:45 pm

Mesaj de neophitus » Joi Iul 21, 2011 1:46 pm

Buna ziua dragi colegi forumisti,
Mi-au cazut ochii pe cauciucuri si scrie M+S. Sunt de vara sau sunt de iarna? Sau all-season?
http://www.conti-online.com/generator/w ... lx_ro.html
Aici zice ca sunt de vara, dar ce cauta M+S pe ele?

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Vin Iul 22, 2011 12:16 am

De vara, nu sunt cu siguranta.
Sunt all season

Avatar utilizator
neophitus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 10, 2009 1:45 pm

Mesaj de neophitus » Vin Iul 22, 2011 1:50 pm

Deci am scapat iarna asta de achizitie jante + cauciucuri. Cred ca nu ajung la 5000km pana ce incepe iarna, vor avea "carne", sper sa faca fata cu brio, am fost in tari calde pana acum, va fi prima iarna sofer in Romania...

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Vin Iul 22, 2011 3:47 pm

Parerea mea este ca, nici cele mai bune anvelope MS nu pot compensa lipsa unor anvelope de iarna dedicate.
Un singur an am mers cu anvelope all season si m-am convins: daca te prinde vreo zapada la munte si esti cu allseas, acolo ai ramas.

Avatar utilizator
neophitus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 10, 2009 1:45 pm

Mesaj de neophitus » Vin Iul 22, 2011 5:34 pm

100% nu ies iarna din oras, iubesc la nebunie confortul. Vara ies foarte des din oras, dar iarna niciodata, tot timpul sunt prezent la caldurica.
In oras va trebui sa treaca testul cauciucurile... In caz ca am probleme, scot banul si iau pe loc (ce gasesc ). Stiu ca nu asa se face, insa cum vreau si jante, ar trebui sa ma usurez zdravan. Iarna cealalta, daca ma va prinde in Romania, in mod cert ma va prinde cu jante + cauciucuri "speciale".

Scrie răspuns

Înapoi la “Jante si Anvelope”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori