Pregatiri Pentru Iarna

Dimensiuni, tipuri, tire ratings, presiune in pneuri...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Mai 06, 2012 5:48 pm

am si eu doua nelamuriri, poate cineva ma ajuta:
1. dimensiunile jantelor de la lancer 2008 si asx sunt identice, dar totusi jantele au coduri diferite, de ex la producatorul KFZ pentru lancer codul este 9228, iar pentru asx este 9427. intrucat toti parametrii jantelor sunt identici, eu ma gandesc ca difera doar greutatea suportata, adica cele pentru asx suporta o greutate mai mare, desi lancerul 1,5 cu asx 1,6 2wd au cam aceeasi greutate.
2. care sunt dimensiunile piulitelor pentru jantele de tabla pentru asx? stiu ca pentru lancer trebuie: Grosime 17,0 mm Filet interior M 12 x 1,5 mm Calitate 6 Deschidere 21 hexagon exterior Cuplu de ?ntindere 110 Nm Masa 0,021 kg. oare cele de la lancer se potrivesc si la asx?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Vin Mai 25, 2012 3:38 pm

revin cu ceva lamuriri, dupa ce am facut ceva cercetari:
-jantele de pe asx si lancer 2008 au aceleasi dimensiuni, cele de asx suoprta o greutate mai mare
-piulitele pentru jantele de asx si lancer 2008 sunt identice si se potrivesc la ambele masini, dar si la alte modele de lancer. de ex am gasit doua coduri de la doua firme care fabrica piulite pentru jantele de lancer&asx&co:FEBI BILSTEIN Cod: 11939 si SWAG cod: 80 91 1939.
la asx si la lancer nu se potrivesc suruburile randalizate ( prezoanele ).

Scrie răspuns

Înapoi la “Jante si Anvelope”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori