Indreptare Jante

Dimensiuni, tipuri, tire ratings, presiune in pneuri...
Avatar utilizator
PROMitsu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 11:32 am

Mesaj de PROMitsu » Dum Iul 26, 2009 2:19 pm

Salut,

Am o problema cu jantele de aliaj de la Colt. Am fost la revizie si mi-au spus ca sunt indoite. Stiam ca au avut ceva probleme. De asta am si fost la o vulcanizare de 2 ori sa le indrept. Din ce am vazut le-au fixat intr-un aparat si cu un alt aparat au incercat sa le indrepte.
Din cate se pare fara prea mare succes. Si toata afacerea m-a costat 200 RON ultima data.
Acum nu pot sa cred decat ca cei de acolo nu stiu cum sa faca asta sau ca mai mult de atata nu se poate.
Aveti idee ce pot face sa le indrept ?

Multumesc.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Vin Iul 31, 2009 10:37 pm

cu jantele de aliaj e o problema indreptatul.
eu le-am indreptat pe ale mele la autosoft dudesti. nu le fac reclama dar mie imi place cum lucreaza si acolo imi fac toate operatiunile de vulcanizare la masini.
eu am stat langa ei sau m-am uitat pe geam si am vazut tot procesul de indreptare, s-au chinuit mult, dar pana la urma au reusit sa le indrepte.
ca pret a fost tot 50 lei / janta.

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Sâm Aug 01, 2009 12:21 am

si eu recomand tot autosoft dudesti. super baieti. lucreaza repede, bine si destul de ieftin.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Dum Mar 13, 2011 3:05 am

o sa ajung si eu pe la ei sa indrept jantele de aliaj...sper sa pot spune la fel ca nini si ca biku...sa fiu multumit de ei....voi unde va mai indreptati jantele?

e bine sa le indrepti?....afecteaza cu ceva janta?...exista riscuri?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Mar 13, 2011 11:29 am

Nu cred ca exista vreun risc atat timp cat nu e lovita foarte foarte tare janta. In cazurile in care e afectata serios (si ma refer aici la cazuri de genul acesta), exista sanse foarte mari ca janta sa se rupa cand se incearca a fi indreptata. La o roluire banala ma indoiesc ca ar avea ce sa se intample.

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Dum Mar 13, 2011 9:05 pm

QUOTE (andrei @ Mar 13 2011, 11:29 AM) Nu cred ca exista vreun risc atat timp cat nu e lovita foarte foarte tare janta. In cazurile in care e afectata serios (si ma refer aici la cazuri de genul acesta), exista sanse foarte mari ca janta sa se rupa cand se incearca a fi indreptata. La o roluire banala ma indoiesc ca ar avea ce sa se intample.

Din pacate sunt niste tembeli care repara si jante lovite ca cea din exempul tau...ce daca se sparg, se sudeaza!
Si mai sunt si niste fraieri sau inconstienti care le iau de bune.
Si eu recomand tot autosoft-ul.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Mar 13, 2011 9:30 pm

prost e cine da, nu cine cere!

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Dum Mar 13, 2011 9:41 pm

ahh..nu sunt ca in acea poza pusa de andrei.....nici nu iti dai seama ca sunt strambe....le-a pus la echilibrat si sa vedea cand a invartit-o ca nu e dreapta...asa este....in acest caz daca ziceti ca nu sunt cine stie ce riscuri si ca e ok....o sa o indrept la ei

Scrie răspuns

Înapoi la “Jante si Anvelope”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori