JANTE DE TABLA PT LANCER 2008

Dimensiuni, tipuri, tire ratings, presiune in pneuri...
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Noi 12, 2008 9:25 am

Devreme nu e in nici un caz. In alti ani a nins inca din octombrie. In plus o sa vezi ca e cam nasol sa umbli dupa jante si cauciucuri abia dupa prima zapada. In plus ieri si azi de dimineata au fost -7 grade. Inca nu am pus rotile de iarna, dar le am acolo pregatite.

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Mie Noi 12, 2008 10:34 am

Atita timp cit temperatura pe parcursul zilei nu trece de 10 grade,se poate trece la cele de iarna.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Noi 12, 2008 6:26 pm

exact cum spuneam mai devreme, la brasov sunt alte temperaturi decat la bucuresti. Aici cand plec eu, la ora 8 dimineata, nu am vazut temperaturi mai mici de +3 grade pe bord, asa ca mai astept putin pana sa montez cauciucurile de iarna pe masina.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Noi 18, 2008 2:51 pm

Are cineva idee de unde imi pot cumpara piulite pentru jante de tabla care sa mearga pe Lancer? Am sunat la piese la Mitsubishi si au zis ca imi pot aduce cam intr-o saptamana si costa putin peste 10ron/buc :shock: . Pai la 20 de buc iese cam scump.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mar Noi 18, 2008 3:20 pm

ia de aicea... de acolo am facut rost... http://www.cartuning.ro/ - prezoane si distantiere + altele (5-6RON/BUC)

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Noi 18, 2008 7:27 pm

apropo de cauciucuri de iarna:
azi am trecut pe la cateva service de roti :
la ......... pe dudesti si era coada de masini cam de 50 metri. se intra cu liste .....
din ce am vorbit cu baietii de acolo am aflat cam de doua saptamani sunt asemena cozi , iar ieri au avut cam 400 de masini pentru montat cauciucuri de iarna. nu vreau sa-mi imaginez ce va fi la prima ninsoare sau lapovita. maine ma duc sa-mi montez si eu cauciucuri
la 2 service de pe blvd mihalache erau cate zece masini pe rampe. am fost acolo pentru ca am comandat telefonic cauciucuri de iarna ieri la unul dintre ele si urma sa vin azi la 10 pentru montaj. azi la ora 9 am sunat pentru confirmare si pentru a amana programarea pentru ora 11. am ajuns la ora 12 30 din cauza unor probleme de serviciu si am aflat ca cei de acolo imi vandusera cauciucurile mele la ora 11:10, motivand ca nu au avut telefonul meu sa ma sune ( dar nici nu mi-a fost cerut numarul de catre operator ). nu dau nici un sfat nimanui doar v-am povestit patania mea, fiecare trage concluziile pe care le intelege.
nu am scris nume de firme dar daca vreti si este permis va spun numele firmelor despre care v-am spus si site-urile lor

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Noi 18, 2008 7:29 pm

scuze, rog unul din moderatori sa-mi mute mesajul anterior la topicul despre anvelope de iarna, daca este considerat offtopic

Avatar utilizator
twee
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 26, 2008 3:19 am

Mesaj de twee » Joi Noi 27, 2008 2:26 pm

salut! imi poate spune cineva unde mai pot gasi jante de tabla 16" pe stoc pentru lancer 2.0 DID? multumesc

Avatar utilizator
teo_paul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 2:09 pm

Mesaj de teo_paul » Joi Noi 27, 2008 3:03 pm

QUOTE (twee)salut! imi poate spune cineva unde mai pot gasi jante de tabla 16" pe stoc pentru lancer 2.0 DID? multumesc

Este o firma care vinde jante de tabla si anvelope pe Floreasca, parca http://depozituldeanvelope.ro/.
La ce preturi s-au vehiculat pe aici la jantele de tabla de 16 (adica minim 230 RON - nu se stie daca cu tot cu prezoane) ar fi o varianta si niste jante ieftine de aliaj (265RON).
Evident, fiecare isi doreste altceva.

Avatar utilizator
twee
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 26, 2008 3:19 am

Mesaj de twee » Sâm Noi 29, 2008 6:01 pm

mersi, am fost deja acolo dar din pacate nu au (dureaza o luna si trece iarna...) siteul este http://www.depozituldeanvelope.eu/ . am gasit niste jante de avensis dar din pacate gaura centrala este prea mica la ele.. caut in continuare

Scrie răspuns

Înapoi la “Jante si Anvelope”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori