geamuri si faruri fumurii

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
vyc_24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 06, 2007 1:51 pm

Mesaj de vyc_24 » Lun Apr 21, 2008 2:34 pm

vad ca in lista de obtiuni nu sunt incluse aceste doua elemente, zic eu, utile "imaginii" lancerului
sunt curios cum ar arata, daca are careva faruri sau geamuri fumurii, rog sa puna poze
:-)

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Apr 21, 2008 3:03 pm

Eu am pus folie pe toate gaemurile. Vezi http://www.mitsu.ro/forums/viewtopic.php?t=911 ultimele imagini.
Cand spui faruri fumurii nu stiu daca nu cumva te referi la stopuri fumurii.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Lun Apr 21, 2008 3:17 pm

Eu am inteles ca e o problema la lancerul asta nou cu folia. Adica se zgarie usor atunci cand se misca geamurile ca nu ar exista chestia aia de protectie la usa. Asa e cix?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Apr 21, 2008 3:43 pm

Eu pana acum nu am avut probleme.. Adica folia nu e deloc zgariata si pot sa zic ca geamul de la sofer l-am deschis destul de des. Din cate imi aduc aminte geamurile pe partea interioara aluneca pe ceva textil care e destul de fin incat sa nu faca zgarieturi.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Lun Apr 21, 2008 5:06 pm


Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Apr 21, 2008 7:28 pm

Dupa ce am vazut linkul de la tine am mers sa vad daca au aparut zgarieturi si pe folia mea si intr-adevar sunt cateva foarte greu vizibile. Am vazut pe acolo un link http://www.tintprotector.com/ . O sa caut sa vad daca gasesc si in romania asa ceva. Daca nu, o sa gasesc eu o solutie.

Avatar utilizator
andrei_dorneanu2003
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:47 pm

Mesaj de andrei_dorneanu2003 » Joi Iun 19, 2008 6:32 pm

si ai gasit chestia aia in romania de vanzare? ca as fi si eu interesat

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Joi Iun 19, 2008 6:51 pm

Nici la mine nu sunt zgarieturi care sa imi fi atras atentia...o sa ma uit mai de aproape....
In ce priveste aspectul...da...se schimba...in bine.
Cat priveste chestia cu farurile si stopurile fumurii nu mai sunt asa sigur...dar daca vrei sa te convingi...intra pe Ebay scrie acolo la cautare "lancer 08" si o sa gasesti de vanzare produsele astea.Intr-unul din anunturi este si o poza exemplificatoare la un lancer cu stopuri fumurii.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Iun 23, 2008 5:17 pm

QUOTE (andrei_dorneanu2003)si ai gasit chestia aia in romania de vanzare? ca as fi si eu interesat

Nici nu am mai cautat rezolvare la problema asta pentru ca nu o mai consider o problema. Banda aceea de cauciuc nu este atat de dura incat sa zgarie folia; problema apare in momentul in care acolo ajunge un fir de nisip. De aproape 4 luni de cand am folia nu am de cat 2-3 zgarieturi foarte greu sezizabile. Eu sunt multumit daca folia de pe gemurile din fata ma tine 1 an, dar cred ca o sa tina si mai mult. Pe spate foarte rar deschid geamurile.

Avatar utilizator
andrei_dorneanu2003
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:47 pm

Mesaj de andrei_dorneanu2003 » Mie Iun 25, 2008 9:06 pm

merci cix de raspuns

chiar ma intrebam cum naiba e cu zgarieturile alea. cred insa ca nu o sa pun folii pe fata cel putin o vreme. pun pe spate si e ok. vad eu mai apoi. nu am mai condus masina foliata, asa ca nu imi dau seama cum se poate vedea. pe spate sper sa nu apara probleme. vorba ta, sunt geamuri pe care le deschizi rar

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori