geamuri si faruri fumurii

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Bi77er
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iul 31, 2009 12:32 am

Mesaj de Bi77er » Sâm Aug 01, 2009 3:49 pm

Am si eu o intrebare in legatura cu geamurile fumurii.
In service-ul unde v-ati pus aceste folii, v-au dat geamurile jos sau au instalat folia pe geam simplu?
Intreb pentru ca si eu vreau sa-mi pun folii la toate geamurile si majoritatea service-urilor imi spun ca trebuie sa dea geamul jos ca sa faca treaba buna. Mie sincer nu prea-mi convine sa-mi desfaca panoplia la fiecare portiera, sa dea geamul jos, sa-l folieze si apoi sa-l puna la loc. Cred ca n-o sa-l mai puna cum a fost montat din fabrica niciodata. Daca incepe sa scartaie ceva?
Va rog sa ma sfatuiti ca sa stiu ce sa fac, am timp de gandire pana Luni.
Thnq

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Sâm Aug 01, 2009 4:23 pm

Nu-i neaparat nevoie demontarea fetei interioare a usii..
sunt firme care executa folierea geamurilor si asa... mai cauta

Avatar utilizator
valy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 27, 2008 9:38 pm

Mesaj de valy » Mie Aug 19, 2009 9:37 am

Eu am folie 3m de 1 an de zile si se vad foarte bine zgarieturile la sofer si la pasager (geamurile cele mai des folosite). daca gasiti o solutie, schimbarea cu un material mai moale sau altceva va rog sa postati.

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Mie Aug 19, 2009 10:45 am

Am pus eu banda protectoare de la tintprotector pe Outlander. Nu am rezolvat nimic. S-au zgariat mai greu, dar tot s-au zgarait si acum tot nasol arata. Nu e banda de contact de vina ci chederul care e prea tare. Degeaba am pus eu banda protectoare pentru ca imediat cum a intrat un firicel de praf in ea, din cauza cauciucului prea tare, forta de apasare e suficienta ca praful sau pietricica sa zgarie folia.

Sfatul meu e sa nu va complicati cu tint-protector. Singura solutie (in opinia mea) este geamul colorat in masa (in interior). Cred ca si cu ionizarea se obtin oricum aceleasi zgarieturi.

Avatar utilizator
schultz_bz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 4:47 pm

Mesaj de schultz_bz » Mie Aug 19, 2009 5:02 pm

Eu am zgarieturile doar in zona in care intra geamul sub chederul usi (cam 1 cm).

In rest nu am vazut si o am montata de 1 an si 2 luni

Avatar utilizator
exttortion
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 24, 2008 8:18 pm

Mesaj de exttortion » Joi Noi 19, 2009 10:14 am

si mie mi s-au zgariat pe fata foliile nasol nu stiu ce sa fac

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Noi 19, 2009 11:38 am

....sa le dai jos?

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Joi Noi 19, 2009 12:10 pm

drivere, nu mai musca din saracii oameni, ce ai cu ei? Fii si tu mai omenos putin ca vin sarbatorile
Exttortion cauta o solutie sa nu-si mai zgarie folia pe geam, nu sa o dea jos, cel de ieri cu scosul limitarii de viteza la fel, i-ai sarit la beregata cum te omoara el pe soselele minunate ale patriei...

Avatar utilizator
exttortion
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 24, 2008 8:18 pm

Mesaj de exttortion » Joi Noi 19, 2009 6:28 pm

de scos o scoteam eu nu era problema, dar fara folii turbez sper sa gasesc o metoda

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Noi 19, 2009 8:31 pm

Pentru a nu se mai zgaria ai nevoie de asa ceva. Totusi nu strica daca dadeai un search pentru ca s-a mai discutat despre asta pe undeva.
Eu am folia de mai mult de un an jumate si are cateva mici zgarieturi, dar mai tine. Cand o sa o schimb o sa cumpar si moleskin si nu cred ca o sa se mai zgarie asa.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori