Unde e fabricat Lancer 2008?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Lun Feb 22, 2010 5:53 pm

Viitorii proprietari de Lancer au sanse pentru un nou morcov in zona dorsala inferioara. Oare unde a fost fabricat? :
"... The Mitsubishi Lancer EX has been produced in China since September 2009, at Southeast Motor?s Fujian plant. ..."
( http://www.autoevolution.com/news/mitsu ... 16186.html )

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Feb 22, 2010 5:58 pm

Din cate stiu eu, o litera din seria de sasiu a masinii indica exact tara unde a fost fabricata. Seria o poti afla chiar in momentul in care achiti avansul, moment care nu e prea tarziu sa te razgandesti. Problema e ca majoritatea nu stiu asta si nici nu se gandesc la asta in momentele alea

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Feb 22, 2010 6:04 pm

Bine ca ne-am luat mai devreme ....
Ca altfel cu tot cu motorul lor direct din japan , tot made in china se numeste ...

" Mitsubishi has decided to use 4B1 series engines, directly imported from Japan, rather than locally assembled models to give the Lancer a marketing advantage. But, as we can see some Lancers have an Achile’s heels which might make this effort useless. "

Plasticele si imbinarea pe alocuri , plus greierasii te duc cu gandul tot acolo, si anume China . Dar macar te consolezi ca scrie made in Japan ...

J xxxxxxxx - face diferenta

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Lun Feb 22, 2010 6:18 pm

O intrebare offtopic, pt care nu vreau sa deschid un nou thread: voua v-a venit masina cu plastice pe scaune?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Feb 22, 2010 6:20 pm

Folie ? da , parca ...

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Lun Feb 22, 2010 6:24 pm

A mea a venit fara niciun plastic pe scaune/bancheta spate.... ma uitam in pozele de mai sus si am vazut ca sunt... de-aia mi-a venit sa pun intrebarea. Altii?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Feb 22, 2010 6:39 pm

a ta din cate ne-ai spus tu a stat la un dealer un an, nu?
iata posibila explicatie pentru lipsa foliilor de pe scaune. oricum atata vreme cat tapiteria este curata si arata impecabil ( si mai ales miroase a nou ) cand o iei nu stiu daca are importanta daca vine cu folii sau nu.
a mea nu stiu daca a avut sau nu folii( au trecut doi ani ) dar oricum le-as fi dat jos inainte sa ma urc eu prima data in ea

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Lun Feb 22, 2010 9:45 pm

da, a stat un an la dealer dar mi s-a zis ca n-a fost masina de showroom. Incep sa ma indoiesc.... de-aia intreb: voi cand le-ati luat cu folii pe scaune/bancheta? Sau e procedura standard sa le scoata la pregatire?

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Mar Feb 23, 2010 7:26 am

Nici a mea nu avea plastice pe scaune cand am luat-o si nici a nou nu mirosea. Totusi interiorul era impecabil asa ca nu m-am plans.

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Mar Feb 23, 2010 9:02 am

A mea mirosea frumos de tot a nou si inca mai miroase, chiar daca am facut 3500km.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori