Probleme Radio/cd/mp3 Player

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
brailos
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 05, 2013 10:54 pm

Mesaj de brailos » Lun Iul 15, 2013 3:33 pm

Salut baieti,

Am sunat saptamana trecuta la numarul de telefon recomandat mai sus si nu l-am putut prinde. Insa azi l-am prins la telefon pe George si ma duc astazi la el. Sper sa poata sa mi-l repare.
Am fost vineri cu ea la Tiriac Auto, si pe langa faptul ca nu au vrut sa mi-o repare pe garantie, cu toate ca asa am cumparat-o de la ei, nu aveau habar de o potentiala problema si au vrut sa imi desfaca bordul. Nu am fost de acord si acum m aduc la baiatul recomandat mai sus.

Mentionez ca am incercat si cd-uri cu MP3-uri si CDA-uri cu lungimi variate de melodii, si mici si mari. Nu are nici o legatura cu cd-ul in sine deoarece citeste piesele si pe display arata ca le ruleaza. E dubios. Vom vedea.

Va tin la curent.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Lun Iul 15, 2013 5:43 pm

foarte bine ai facut!!!....s-ar putea sa fie de la aparat.

George stie bine unitatea, si in special masina si te va ajuta.\

sa ne zici noua de la ce a fost problema te rog mult!!!

Avatar utilizator
brailos
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 05, 2013 10:54 pm

Mesaj de brailos » Mar Iul 16, 2013 2:56 pm

Salut baieti,

Am fost ieri la George, si trebuie sa recunosc ca am ramas impresionat. Doar facand o simpla comparatie prin modul cum a tratat problema vis-a-vis de cei de la Tiriac Auto, va spun ca isi stie f. bine meseria si masina de altfel.
De cum am bagat masina in garaj, cred ca in mai putin de 3 minute casetofonul a fost scos din masina. Am ramas socat. Clar stia foarte bine ceea ce face. A desfacut si casetofonul, a dat la o parte partea mecanica si a observat ca cablul de tip panglica care face legatura dintre partea mecanica cu placa, din cauza pozitiei sale, de fiecare data cand era bagat si scos un CD, aceasta panglica se indoia, mereu in acelasi loc. Si in locul unde s-a indoit de atatea ori, mi-a zis ca ori a devenit contactul imperfect ori a iesit unul din picioruse din palca, fiind indoita de atatea ori. Mi-a pus panglica in alta pozitie, a fixat bine cablul si gata. L-a pus la loc si apoi a mers. Foarte multumit. Iar la pret, am fost atat de multumit incat am lasat mai mult

Va recomand. Omul stie ce face.

Merci si voua ca mi l-ati recomandat.

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Mar Iul 16, 2013 3:33 pm

Deci?
Am avut dreptate.
Ma bucur ca ai rezolvat-o si ca nu ai incaput pe mainile vreunui "meserias".

Avatar utilizator
polaru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 22, 2012 11:29 am

Mesaj de polaru » Mie Iul 17, 2013 10:29 am

Salut,

De curand am si eu o problema cu radio-ul. Mai exact cu functia AUX.

In momentul in care comut, se aude zgomotul ala ciudat ca si cum ar suna telefonul. Sigur cunoasteti sunetul, se auzea la televizoare cand sunau telefoanele mai vechi.

Se aude indiferent daca am sau nu cablurile bagate in port-ul de aux. S-a intamplat dupa ce am fost la service ca imi scartaia schimbatroul de viteza. Omul a desfacut acolo, a decuplat niste cabluri ( nu stiu sigur de unde erau si la ce ajutau), a dat cu vaselina si ce a mai facut el acolo, a cuplat fierele inapoi si la drum.

Precizez ca nu am nicio pb cand stau pe radio sau pe cd.

Aveti vreo idee de la ce ar putea fi ?

Multumesc frumos,
Paul

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Mie Iul 17, 2013 10:46 am

Probabil e rupt firul de masa al cablului de aux ce duce la unitate si de aici si zgomotul de fond.

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mie Iul 17, 2013 11:27 am

Ma bucur ca ai rezolvat si esti multumit. Referitor la pret sa stii ca toti ii platim lui George mai mult decat cere, mereu am fost impresionat de preturile lui foarte mici in comparatie cu profesionalismul sau ) !!!

Avatar utilizator
nfpetrovici
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 13, 2010 5:37 pm

Mesaj de nfpetrovici » Mie Iul 17, 2013 12:44 pm

Ma bucur ca s-a rezolvat problema dar poate ma ajuta si pe mine cineva si-mi da niste sfaturi cum sa scriu un CD pt lancer. Am incercat toate variantele. Vreau sa pun niste mixuri trance de 1h, CD-ul nu are foldere, este scris la 6X verbatim. Am incercat cu 3 writere, nu a mers. Chestia ciudata este ca am ascultat cd-uri tot cu mixuri de 30min - 1h fiecare de la altcineva si par sa mearga ok. S-a mai confruntat cineva cu problema asta?

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Mie Iul 17, 2013 12:46 pm

Cu ce soft le arzi?
Cu Media Player?

Avatar utilizator
nfpetrovici
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 13, 2010 5:37 pm

Mesaj de nfpetrovici » Mie Iul 17, 2013 2:27 pm

am incercat cu CDBurnerXP, fara multisession, 6x viteza, cd Verbatim. Meda Player nu as folosi. Am incercat si din Linux cu xfburn

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori