Senzori Parcare Fata

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
PaulAdrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 28, 2011 5:52 pm

Mesaj de PaulAdrian » Vin Mai 03, 2013 5:11 pm

Salut, as vrea sa-mi pun senzori de parcare pe fata, legati la acelasi modul ca si cei de pe spate.
Stiti cumva daca e posibila operatiunea?

Avatar utilizator
Adriancar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 15, 2008 3:38 pm

Mesaj de Adriancar » Mar Mai 07, 2013 4:21 pm

Nu. In primul rand cei de pe fata trebuie sa aiba intrerupator .Cei de pe spate la fel daca ai carlig si legi o remorca .Pe acelasi display neu se pot afisa distante diferite .

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Mar Mai 07, 2013 4:52 pm

Intrebare. De ce trebuie sa aiba intrerupator? Pe spate oricum se activeaza doar in marcharrier. Pentru fata care e problema daca merg tot timpul? Ma intereseaza sa pun si eu pe Outlander.
Multumesc!

Avatar utilizator
PaulAdrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 28, 2011 5:52 pm

Mesaj de PaulAdrian » Mie Mai 08, 2013 9:33 am

Pe spate am intrerupator deja, "Sonar", care se activeaza in marsarier. Intr-adevar cand esti parcat si ai masina in fata si in spate ar trebui sa fie doua module, cel din fata activat separat si cel din spate activat in marsarier. Altfel sistemul ar fi cam confuz. Ma gandeam la inca un sistem asemanator cu cel stock.

Avatar utilizator
Adriancar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 15, 2008 3:38 pm

Mesaj de Adriancar » Mie Mai 08, 2013 10:35 am

QUOTE Intrebare. De ce trebuie sa aiba intrerupator? Pe spate oricum se activeaza doar in marcharrier. Pentru fata care e problema daca merg tot timpul? Ma intereseaza sa pun si eu pe Outlander.
Multumesc!
1. Pentru fata se poate da ca exemle mersul bara la bara in oras si/sau stationarea la semafor.
2.Pentru spate am specificat ca este necesar daca tractam o remorca .

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori