Informatii despre Lancer 1.8

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Joi Mai 01, 2008 7:52 pm

Se pare ca nu voi fi singurul care isi ia in primire lancer-ul sapatamana viitoare
Eu am achitat avansul pe 23 aprilie dar cu sarbatorile astea, toata treaba se intinde la 2saptamani poate si peste. Deci sapatamana viitoare apar poze cu lancer 1.8, un glaciar silver si un stone grey

Avatar utilizator
Cip_
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 6:15 pm

Mesaj de Cip_ » Sâm Mai 03, 2008 7:58 pm

Termenul de livrare pentru 1.8 m/t era in martie-aprilie 3 luni (M Car Bucuresti). Dar daca dai un mail la toate reprezentatele Mitsubishi din Romania sunt sanse destul de mari sa gasesti ceva disponibil mai devreme. Eu personal am facut comanda la Odorheiu Secuiesc si dealerul de acolo m-a asigurat ca cel tarziu la sfarsitul lui Mai am masina. Asta era singura care venea asa repede (si era si disponibila) din raspunsurile primite de mine, urmatoare fiind disponbile in lunile iulie-august. Dar asta se intampa acu 2-3 saaptamani.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Mai 03, 2008 8:31 pm

Si daca tu stai in Bucuresti sau in imprejurimi si dai comanda la un dealer de prin nordul tarii sau ex Odorheiu Secuiesc, cum iti ridici masina?
Faci o excursie pana acolo? Nu ar fi rau, asa treci de rodaj mai repede. Treaba e , ce te faci cand ai vreo problema si trebuie sa te duci la dealer?
Chiar vreau sa stiu, pt ca ma gandesc sa i-au si eu dealerii de prin tara la " intrebari "

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Sâm Mai 03, 2008 8:40 pm

QUOTE (BUGHY)Si daca tu stai in Bucuresti sau in imprejurimi si dai comanda la un dealer de prin nordul tarii sau ex Odorheiu Secuiesc, cum iti ridici masina?
Faci o excursie pana acolo? Nu ar fi rau, asa treci de rodaj mai repede. Treaba e , ce te faci cand ai vreo problema si trebuie sa te duci la dealer?
Chiar vreau sa stiu, pt ca ma gandesc sa i-au si eu dealerii de prin tara la " intrebari "

Ce problema sa mai ai? Dupa ce ai luat masina poti sa te duci la orice service autorizat mitsubishi sa-ti rezolvi problemele. Nu trebuie neaparat sa te mai duci de unde ai luat masina.

Avatar utilizator
Cip_
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 6:15 pm

Mesaj de Cip_ » Sâm Mai 03, 2008 8:44 pm

Nu se pune asa problema. Garantia e valabila la oricare din service-urile Mitsubishi, deci la orice service Mitsu din Bucuresti. Cat despre excursia pana acolo si inapoi n-ar fi rau, vorba ta, scapi de rodaj, te inveti cu masina, insa dealerul de acolo a fost impecabil din toate punctele de vedere, si pe langa asta mi-a mai spus ca sunt sanse foarte mari sa imi faca predarea in Bucuresti, deci ... e vorba de cum stie un dealer sa se poarte cu clientii sai (asta fiind un atac direct catre M Car Bucuresti)

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Mai 03, 2008 8:52 pm

Asa vorbim altfel.
Mersi pt sfat.
La cat de greu se fac livrarile e bine sa mai intrebi.
Gata cu offtopic-ul.
Cum mai e consumul pentru 1. 8 ?

Avatar utilizator
rudolf
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 01, 2008 5:50 pm

Mesaj de rudolf » Joi Mai 08, 2008 11:29 pm

QUOTE (BUGHY)Cum mai e consumul pentru 1. 8 ?
Dupa parerea mea, documentata doar din datele afisate pe bord, consuma indecent de mult. Eu am combinat zilele astea cam 50-50% (raportat la km parcursi) drum de Bucuresti (6 km in 35 min ) cu drum extra (100-120 Km/h ). Afisajul imi indica un consum mediu de peste 13 in prima situatie si 9+ in cea de-a doua. Nici nu ma pricep foarte bine dar mai ales m-am lasat tentat de savurarea drumului, ca atare daca nu sunt corecte datele mele pot urmari subiectul mai atent.

Va cer ajutorul cu o problema cu sistemul audio. Este legata de functia de incarcare a magaziei de CDuri. La apasarea butonului "load" nu misca nimic. Nicio reactie. Ca atare, nu pot incarca nimic mai mult decat un CD (cel care ruleaza). Gresesc eu undeva sau le-a scapat japonejilor scula din maini cand l-au montat? Multumesc.

Avatar utilizator
Oana
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 12:01 pm

Mesaj de Oana » Vin Mai 09, 2008 12:13 am

Buna Rudolf,

Din ce am citit in posturile tale am inteles ca ai varianta Invite. Din pacate variantele Invite si Inform nu au magazie de cd-uri. Sper sa nu fii prea dezamagit si va urez tie si tuturor posesorilor de mitsu peste 1 mil de km fara nici o problema.

Numai bine

Avatar utilizator
rudolf
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 01, 2008 5:50 pm

Mesaj de rudolf » Vin Mai 09, 2008 10:54 am

QUOTE (Oana)Buna Rudolf,

Din ce am citit in posturile tale am inteles ca ai varianta Invite. Din pacate variantele Invite si Inform nu au magazie de cd-uri. Sper sa nu fii prea dezamagit si va urez tie si tuturor posesorilor de mitsu peste 1 mil de km fara nici o problema.

Numai bine
Multumesc, Oana, pentru raspuns. Cum spuneam si intr-un alt post, daca asta este situatia pot sa accept fara sa fiu dezamagit. Am luat masina pentru a ma deplasa cu ea nu pentru a ma juca cu magazii de CDuri. Ca nu am magazie de CD-uri inteleg dar mi se pare incredibil de jenant ca am butoane si indicatii ca si cum ar exista magazia in cauza. Ma simt ca aia care isi scriu "mercedes" pe dacie. Ca atare, daca asa stau lucrurile, cred ca era mult mai inteligent din partea celor care au pus aparatul ala acolo sa puna o fata in care sa nu apara butonul "Load", "Disc /", "Disc / " iar afisaj sa nu apara Disc one. ... mai lipsea un abtibild pe care sa scrie rockford fosgate :-D .

Avatar utilizator
k12r0y
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 26, 2008 12:46 pm

Mesaj de k12r0y » Lun Mai 12, 2008 12:09 pm

nu ai, dar iti poti pune magazie si poti sa o controlezi. cu butoanele alea. dar asta e subiect pt alt topic.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori