Faruri Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
snick08
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 28, 2009 4:50 pm

Mesaj de snick08 » Sâm Mar 30, 2013 11:06 pm

De curand am schimbat becurile de pozitie. Am pus niste leduri albe care se vad foarte frumos pe langa xenon. Dar asta mai putin conteaza. In timp ce incercam sa inlocuiesc becul de pe partea stanga care se inlocuieste muuuult mai simplu decat cel de pe partea dreapta (trebuie sa desfaci o particica din contraaripia si sa iti strecori mana pana ajungi la soclul becului) am dat peste un soclu care se afla exact deasupra celui pentru becul de pozitie. Am incercat sa trag de el sa vad daca iese ceva. Cert e ca nu a iesit decat o mufa cu vreo 2 contacte pe ea, insa cu totul nu a vrut sa iasa sa vad daca exista vreun loc pentru bec sau altceva. Am cautat in manual si in acel loc nu pare sa fie instalata vreo lumina.

Ma gandeam ca poate in variantele pentru SUA sau pentru Japonia sunt instalate daylight running lights sau ceva de genu' ceea ce ar fi foarte interesant pentru ca ma tot gandesc sa gasesc un mod de a merge cu luminile aprinse si ziua. Cei drept momentan merg cu faza scurta tot timpul dar as fi preferat si alte variante.

Poate stie cineva mai multe sau poate a umblat mai in detaliu la faruri.

Avatar utilizator
twee
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 26, 2008 3:19 am

Mesaj de twee » Mie Apr 03, 2013 11:03 am

O sa verific si eu la a mea, dar cel mai simplu este sa mergi la reprezentanta si sa-ti aprinda farurile din tester, asa cum e la VW de exemplu.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori