Problema a doua sonda lambda

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
redjack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 6:04 pm

Mesaj de redjack » Joi Noi 22, 2012 9:33 pm

Salut, m-am inscis mai de mult timp pe site dar este prima data cand scriu ceva.
Am un lancer 2008 de 1.5 si sunt foarte multumit de ea. Am deja 110 000 km si se comporta ca si cum ar fi noua.
Informez toti detinatorii de lancer 1.5 din 2008 pana in 2010 ca este o problema cu a 2-a sonda lamda care este predispusa la inghet. Va informez ca sonda costa undeva la 1500 lei dar daca se semnaleaza o problema de genul, crestere consum, martor motor aprins in bord si pe tester da eroare pe a 2-a sonda lamda, trebuie schimbata pe cheltuiala producatorului, chiar daca masina este iesita din garantie.

Avatar utilizator
razvante
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 01, 2011 5:14 am

Mesaj de razvante » Dum Noi 25, 2012 6:45 pm

Daca masina este iesita din garantie e greu de crezut ca se face pe cheltuiala producatorului, poate doar in cazul unui recall. Nu exista posibilitatea de a monta o sonda universala? Eu asa am procedat cu prima sonda lambda. Am luat un bosch cu 330 lei si i-au taiat baietii firele le-au legat cu cele vechi ca sa intre in soclu si merge perfect.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori