Eleron Mai Scurt. Solutii ?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Mar Noi 20, 2012 2:26 pm

Am comandat eleronul de la magnex de pe ebay. Am dus masina la un service si mi au zis ca eleronul e mai scurt cu 10cm si nu se potriveste. In portbagaj sunt inscriptionate locurile unde trebuie date gaurile, dar cica nu se potriveste. Daca ma duc la reprezentanta oare ma poate rezolva ?

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mar Noi 20, 2012 2:43 pm

Pai cum sa te ajute la reprezentanta ??? Ai 3 variante:

1 schimbi portbagajul - NU SE POATE
2 lungesti eleronul - NU SE POATE
3 centrezi eleronul pe mijlocul portbagajului in asa fel incat spatiul ramas in laterale sa fie egal- SE POATE CU MULTA ATENTIE SI GRIJA. (RECOMAND LIPIREA LUI CU O BANDA DUBLU ADEVIZ PENTRU VERIFICARILE SI MASURATORILE DINANTEA MONTARII FINALE)

In momentul in care i-ai gasit pozitia pe portbagaj, da cu niste creta pe gaurile de suruburi de la eleron si mai aseaza-l inca o data, si vei avea si semnele pentru gaurile de fixare.

Bafta !

Pune poze cu eleronul tau si scrie lungimea lui(lungimea lui totala si lungimea dintre gaurile de fixare ale eleronului). Daca ai noroc ca cineva sa aiba unul la fel il masoara si iti zice mai exact. Sau poti face si tu verificare, masoara punctele din portbagaj pt fixare si vezi daca au aceeasi dimensiune cu cele de pe eleron.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori