discount...discount...discount...

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
dggg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 2:48 pm

Mesaj de dggg » Joi Mar 13, 2008 2:55 pm

mii de scuze ca la prima mea interventie creez deja un topic nou.
am facut azi o vizita la delerul Mitsubishi sa vad si eu un Lancer. informatiile le aveam deja de pe net, am plecat hotarat sa negociez un pret care sa se incadreze in bugetul meu.

cand ajung...surpriza neplacuta. preturile de lista sunt fixe!!!
asa ceva e imposibil. cum poate sa-ti spuna cineva ca o masina de peste 20.000 de euro nu face nici un discount si iti scoate ochii cu un set de covorase?!?!

m-am enervat foarte tare, dar masina imi place in continuare foarte mult. dati-mi un pont. sfatuiti-ma unde sa merg. ma deplasez oriunde, nu conteaza locatia.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Mar 13, 2008 3:10 pm

Incearca in Ungaria

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Mar 13, 2008 3:16 pm

nu o sa vezi discount.
modelul e nou si nu cred ca vor accepta sa ofere discounturi o perioada de cel putin 1 an altfel se vor crea discutii si toti cei interesati se vor duce ca la piata "haii baa dealerule ca-ti dau cinspemii pe el si o...multumire".

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Joi Mar 13, 2008 4:34 pm

La cum am vazut pe aici pareri despre cum se poarta cu clientii si " o multumire" ar fi prea mult...

Avatar utilizator
dggg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 2:48 pm

Mesaj de dggg » Joi Mar 13, 2008 5:20 pm

QUOTE (Cristi)nu o sa vezi discount.
modelul e nou si nu cred ca vor accepta sa ofere discounturi o perioada de cel putin 1 an altfel se vor crea discutii si toti cei interesati se vor duce ca la piata "haii baa dealerule ca-ti dau cinspemii pe el si o...multumire".

nu prea cred. orice masina se vinde dupa o negociere. au o marja care le permite sa faca asta. chestia e ca dealerii sunt lacomi... asa prefer sa nu o iau

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Mar 13, 2008 5:28 pm

Nu e ca in alte tari, aici nu prea e concurenta si isi pot permit sa faca ce vor...dar mai ales dupa vanzare.
Sa ai bafta si sa gasesti un dealer care sa-ti ofere acel discount.

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Joi Mar 13, 2008 7:50 pm

se cred Porsche.Porsche este singurul brand din toata lumea asta care nu negociaza cu clientii.Cristi are dreptate.Fara concurenta nu vei primi nimic.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Mar 13, 2008 8:51 pm

QUOTE (dggg)nu prea cred. orice masina se vinde dupa o negociere. au o marja care le permite sa faca asta. chestia e ca dealerii sunt lacomi... asa prefer sa nu o iau
Poate la Renault, Peugeot, Opel, Fiat, mai au loc de negociere dar la asiatice extrem de rar am auzit sa mai lase din pret. Poate daca esti la a 2-a sau a 3-a masina cumparata de la acelasi dealer sa reusesti sa mai scoti ceva la pret. La prima achizitie, cel mult iti dau un mp3 ori un set de covorase sau mai stiu eu ce maruntisuri.

Avatar utilizator
arathemis
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 5:13 pm

Mesaj de arathemis » Vin Mar 14, 2008 10:45 am

Ai incercat sa vorbesti cu dealerul ceva de genul: Pai la mazda, pentru o mazda 6 au lasat 500 de euro la pret, sau mi-au dar alarma si senzori de parcare gratis?

Concurenta este...numai ca intre alte marci de masini. Eu cred ca la asa un comentariu s-ar sensibiliza un dealer care vrea sa vanda.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Vin Mar 14, 2008 1:53 pm

eu cand am luat-o pe a mea (acum 2 sapt) nu am primit discount, in schimb am primit set de covorase si alarma .. deci tot e ceva.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 61 vizitatori