discount...discount...discount...

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Sâm Mar 22, 2008 10:12 pm

Eu, la un Lancer Instyle, care valoreaza 21320euro cip cu tot cu vopsea, am reusit sa scot discount accesorii in valoare de 850eur. Cred ca in primul rand conteaza cum pui problema. Nu trebuie sa iti arati incantarea de cum te-ai suit prima data in masina. Eu sunt multumit de ce am primit si de cum s-au purtat cei de la Brasov. Plus ca o sa am masina in 2 saptamani de la comanda.

Avatar utilizator
meta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 25, 2008 12:03 am

Mesaj de meta » Mar Mar 25, 2008 12:09 am

QUOTE (dggg)mii de scuze ca la prima mea interventie creez deja un topic nou.
am facut azi o vizita la delerul Mitsubishi sa vad si eu un Lancer. informatiile le aveam deja de pe net, am plecat hotarat sa negociez un pret care sa se incadreze in bugetul meu.

cand ajung...surpriza neplacuta. preturile de lista sunt fixe!!!
asa ceva e imposibil. cum poate sa-ti spuna cineva ca o masina de peste 20.000 de euro nu face nici un discount si iti scoate ochii cu un set de covorase?!?!

m-am enervat foarte tare, dar masina imi place in continuare foarte mult. dati-mi un pont. sfatuiti-ma unde sa merg. ma deplasez oriunde, nu conteaza locatia.


mergi in tg-jiu. si iti garantez eu ca o sa primesti discount destul de bun. contacteaza`ma pe privat si o sa vb mai multe.

Avatar utilizator
johnelyo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 09, 2008 12:55 pm

Mesaj de johnelyo » Mar Apr 01, 2008 12:44 pm

eu am primit 3% discount din pret numai pt ca i-am zis dealer-ului k altii imi dau 3% discount... m-a luat si pe mine cu vrajeala ca e masina noua si se cumpara, bla bla bla... dar vrea nu vrea el tot tre sa isi faca target-ul... si daca stii cum / cand sa pui problema. obtii un discount bun, oricum mai mult de 3% nu se poate pentru ca marja e mica, doar sa ai pila la importator

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 46 vizitatori