Am facut drive-test cu Lancer Intense 2.0 diesel

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Mar 05, 2008 9:42 pm

QUOTE (Lancerro)Pe Cristi, cel mai mare cautator pe net de impresii negative despre noul Lancer

Poti sa justifici afirmatia asta ?
Mai bine ai citi ce scrie pe forumul/thread-ul indicat de mine si ai vedea ca peste 95% din impresii sunt pozitive. :wink:
Deci e un link negativist ?

Avatar utilizator
Lancerro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:20 pm

Mesaj de Lancerro » Mie Mar 05, 2008 9:51 pm

Hai mai Cristi, tu chiar le iei pe toate in serios? Pentru mine esti sarea si piperul acestui forum si citesc cu interes si placere toate posturile tale. Dar nu pot sa ma abtin sa nu ma mir atunci cand ma urc in masina dimineata si senzatiile, feed backul pe care mi-l lasa masina nu corespunde cu ceea ce am citit seara in posturile tale. Scuze, poate sunt doar un ignorant, dar oricum nu pun patima in ceea ce scriu si subsciu la opiniile argumenate

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Mar 05, 2008 9:59 pm

Nu, stai linistit de altfel foarte putine afirmatii le iau in serios.
Nu caut pe net nimic sa stii.
Am cautat cate ceva legat de motorizari benzina Lancer si ma gandesc ca poate o sa apara si pe la noi ceva mai sport.

Intamplator am dat peste link-ul acesta si vi l-am aratat ca discutiile astea "de amatori" si parerile diferite sunt normale pe
un forum chiar daca sunt bazate pe un drive-test, pe o privire ) sau ceva mai mult.

Abia astept sa intalnesc un lancer in trafic cu chef de feedback.

Numai bine!

Avatar utilizator
Hiama
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 09, 2008 10:42 pm

Mesaj de Hiama » Mie Mar 05, 2008 10:03 pm

QUOTE (sobolanu')Mai, nea Cristi, ce ai impotriva motorului de VW ? Este considerat un motor fiabil chiar daca zgomotos, iar la cate generatii de masini a echipat si echipeaza inca, nu vad de ce s-ar renunta la el!Nu poti avea si performante si consum rezonabil fara compromisuri. Vei spune ca alti fabricanti de motoare pot sa faca diferenta. Poate... Dar ca fiabilitate diesel cred ca la ora actuala nemtii nu sunt depasiti.Vorbesti de motoare integral japoneze fara sa iei in considerare faptul ca reparatiile pentru un asemenea motor (in caz de defecte)te pot rupe.Pe de o parte zici ca nu merita banii in plus pe dotari, pe de alta parte aruncam cu banii in aia de la pompe.Privitor la finisaje : cum singur ai recunoscut nu sunt toate ceea ce par la prima vedere. Materialele nu sunt nici mai bune nici mai proaste decat la altii, poate ma repet, dar totul e o perceptie personala.Faptul ca tragi niste concluzii inainte de a fi complet in stare sa analizezi totul "la prima mana" contrazice exact ceea ce sustii cu atata tarie.Singur spui ca acest forum este pentru ca posesorii de Mitsu sa-si povesteasca senzatiile , dar tu nu ai un Lancer ! Vorbim de zgomotul deranjant la drum lung - cate drumuri lungi ai facut cu masina asta? Vorbim de zgomotul suspensiei si de "agatatul" cutie de viteze - ieri am facut al 3-lea drive si , din nou, nu am simtit nimic din astea.
Sper ca la sfarsitul lui aprilie sa-mi vina tractorasul- pana atunci nu-mi mai permit sa fac afirmatii doar pe ceea ce am citit pe net sau am visat cu o noapte inainte.Faptul ca postam aici ( ca avem sau nu un Mitsu) o facem pentru ca ne place marca si ,pe undeva, avem incredere in ea. Trimiterile tale permanente la altii nu-si au rostul. Voiam o Honda? ma duceam pe forumul lor. Pentru cineva care are banii si considera ca merita, masina asta are tot ce-i trebuie. Din punctul de vedere al echiparii, la ora actuala, e cea mai buna oferta de pe piata - si sa nu ma acuzi ca lucrez la Mcar ca ma supar :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Mar 05, 2008 11:25 pm

QUOTE (Hiama):twisted: :twisted:

Hiama, atat ai avut de spus sau a postat cainele in locul tau ?
Inteligent tipu' ... a recunoscut ultimu' emoticon din postu' lu' sobolanu si l-a reprodus exact. :wink:
Foarte tare frate!
Sa mai zici ca nu avanseaza pamantenii... )
A citit si el primu' post de pe pagina asta, a obosit de la atata concentrare si atat a mai apucat sa scrie inainte sa adoarma...

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Joi Mar 06, 2008 9:01 am

O fi lucrand pe la ei p-acolo...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Mar 06, 2008 9:46 am

QUOTE (sobolanu')O fi lucrand pe la ei p-acolo...

In tura de noapte sau de zi ? )

Si acum la modul cel mai serios, este o practica destul de obisnuita ca angajati ai unui dealer sa participe pe forum.
Pana aici e totul OK, chiar e de preferat si de apreciat acest lucru.
Acum ceva timp am dat peste threaduri pe anumite forumuri unde un cunoscut care lucreaza la dealer care se dadea un oarecare amator, "interesat" de un model sau altul apartinand marcii Mitsubishi, facea propaganda ieftina sarind calul de multe ori, aducand un plus de informatie atunci cand era necesar dar in acelasi timp uneori jignind noii posesori care reclamau mici probleme.

Pe softpedia era un thread referitor la outlander...
Asta ar fi un citat din postul unui meserias...(era vorba de outlander tdi 2l)
"Una peste alta - frate esti obtuz rau de tot - daca vrei masina japoneza, trebuie sa intelegi ca au o alta cu totul alta cultura, nu de manelisti de dambovita."

Nu stiu la care masina japoneza se refera pentru ca din aceasta cultura a manelistilor de dambovita face parte tocmai acest TDI, toti au sigla tatuata pe piept.
Primul lucru dupa care ii recunosti e "TDI frateeee" )

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Joi Mar 06, 2008 10:34 am

Salve tuturor, si in special lui Cristi!

Cristi,

Mai faci si tu mici confuzii, da' trece: motorul de 2.2 de care ziceai se monteaza deocamdata numai si numai pe Outlander.
cat despre kit de putere pentru motorul de 2.0 de pe Lancer, eu unul inca nu stiu nimic (asta asa ca sa vezi ca mi-am facut si eu temele si am citit linku' pe care l-ai pus )

In rest, interesanta discutie. Referitor la unii angajati ma abtin de la comentarii...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Mar 06, 2008 11:21 am

Salut Bogdan,

Da, nu se merita discutat de unii angajati si oricum nu aici este locul...

Nici eu nu stiu nimic despre acest kit de putere pentru lancer, asa se abereaza niste copii pe aici...probabil ca asa au fost "informati" de catre dealer...

Cat despre motorul de 2.2, stiu ca se monteaza pe Outy dar sunt zvonuri ca va apare si pe Lancer.

Ar fi pacat sa nu mai apara si alte motorizari avand in vedere ca cele de acum nu sunt cine stie ce, nici diesel, nici benzina...parerea mea. Sau hai sa ne exprimam altfel...nu reprezinta lancerul si tu cred ca intelegi la ce ma refer...

Te-ai pregatit pentru lansarea EVO X care va alea loc azi ?

Bafta!

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Joi Mar 06, 2008 8:07 pm

salut cristi.Imi pare rau, dar nu am mai postat pt ca, dupa cum ai remarcat si tu nu a mers forumul, dar recuperez acum.Am observat ca ai fost jmecher si cu subtilitate ai facut referire la mine cand ai pomenit de cipul de putere.Intr-adevar informatia o am de la dealer, dar am "indraznit" sa o transmit si eu mai departe doar dupa ce am mai vazut pe forum ca si altii (ex Speedy) sunt informati ca si mine.Acuma ca sa te iau si eu un pic peste picior, daca imi permiti, as vrea sa te intreb de unde ai informatia ca pe lancer va aparea un motorul acela de 156 cp.Tot de la dealer? si daca esti amabil te rog sa imi zici si mie cand va aparea(adica cand se zice ca va aparea).Referitor la scoala pe care o fac vanzatorii de masini, nu te supara dar consider ca Facultatea de studii Europene, Management, si alte balarii deastea unde se merge la scoala de 2 ori pe semestru si unde se fac 2 ani si un semestru de "scoala" si unde nu mai este nici macar examen la sfarsitul facultatii, ramanand doar prezentarea lucrarii de licenta unde toata lumea ia 9 si 10 nu se poate numi scoala.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 61 vizitatori