Cutie Portbagaj, De Unde?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mar Apr 24, 2012 12:06 pm

Salutare,

foloseste cineva cutie portbagaj pe Lancer X? De unde se poate procura la niste scoruri mai comestibile? Adica sa nu fie nevoie de inca un credit la banca pe cativa ani !

Aveti idee daca sistemul ala de prindere de pe masina e bun de ceva? Se potriveste cu ceva bare ? Stiu ca eu am niste gauri din fabrica cu capace pe ele (ma rog, un capacel a zburat la spalatorie).

Am inteles ca imi trebuie si barele transversale sau ceva de genul, plus cutia in sine. E corect?

Multam fain.

Avatar utilizator
devision
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 12, 2010 11:04 am

Mesaj de devision » Mar Apr 24, 2012 12:45 pm


Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mar Apr 24, 2012 2:28 pm

asta ce vrea sa fie? trolling sau ajutor? nu zisei bre mai sus un pic ca nu vreau sa mai fac un credit? ce tot ii dai cu thule?

hai ca sa fiu mai clar: ma intereseaza daca si-a luat cineva o marca mai parata de cutie/bare la niste bani rezonabili, adica sa nu coste cat o remorca.

poate sa fie no-name ca nu car aur cu ea ci doar boarfe si pampersi.

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Mie Apr 25, 2012 12:04 am

Cam de cate ori o folosesti intr-un an?
Daca nu iti trebuie zi de zi ci doar pentru concedii, ai varianta sa inchiriezi una.
Baga un ochi aici: http://www.aventuria.ro/inchirieri/cutii-portbagaj

Nu te doare capul cu depozitarea si poti sa alegi diverse dimensiuni in functie de ce anume trebuie sa cari la un moment dat.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mie Apr 25, 2012 8:30 am

Pai cred ca o folosesc de odata, poate de 2 ori pe an. De asta nici nu vreau sa investesc prea mult in ea. Varianta cu inchirierea imi surade mai degraba. Multumesc pentru sfat.

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Mie Apr 25, 2012 3:23 pm

Pai si eu am avut aceeasi dilema si pana la urma am ajuns sa inchiriez.
Mai ales daca ai copil, cand e foarte mic iti trebuie cutie mai inalta si poate nu foarte lunga in care sa incapa caruciorul / tzarcul / patutul pliabil, apoi pentru bagaje normale sunt ok si cutiile mai lungi dar mai scunde (mai ales daca pleci in tari cu autostrazi multe => sunt mai ok cele gen 'sageata').

Eu am facut vreo 5-6000km prin Europa cu cocoasa de mai jos pe masina si crede-ma ca s-a simtit la viteze mai maricele...


Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori