Un Lancer 2.0 Did Izbit De Stalp. Poze

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Joi Mai 10, 2012 8:42 pm

Salut.

Inca nu stiu suma totala nu mi a spus cat evalueaza asigurarea si epava.

Cand aflu ceva te anunt. In functie de ce imi da GROUP AMA o sa ma decid daca epava ramane la mine sau la eu.


Ce te intereseaza de la masina?

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Mai 15, 2012 1:42 pm

Salut


Acum cateva minute m-a sunat unu de la Group Ama, un inspector si mi a zis ca epava este evaluata la 4500 EURO.

Fiind in comunitate voi sunteti primii care afla pretul epavei. Ramane sa vad ce si cum. Daca sunteti interesati aveti pozele mai sus.......

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Mar Mai 15, 2012 1:51 pm

Bucati m-ar interesa pe mine....

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Mai 15, 2012 8:13 pm

M-ar interesa ornametul de pe capota portbagajului daca se poate recupere, antifurturile pentru jante, niste ornamete interioare si alte maruntisuri daca vrei sa o dai pe bucati

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mai 15, 2012 11:02 pm

Cat te-ar costa sa repari masina pe cont propriu?

Poti posta un deviz?

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Mai 16, 2012 10:39 am

Salut.

Masina nu o sa o vand pe bucati, ci doar toata epava.

Cei de la reprezentanta de la Mitsu au zis ca reparatia , doar reparatia din poza, cu stalpul undeva in jur de 11 500 12.000 euro .

Restul, vopsirea masinii mai trebuia inca cateva mii de euro.

SI atunci este dauna totala...

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Mai 16, 2012 11:55 am

Cere un deviz si de la un alt service ca la reprezentanta se stie ce scoruri se practica. La mine a costat la reprezentanta pe casco 3200ron de inlocuit si vopsit doar bara spate care probabil intr-un alt service nu ajungea mai mult de 2000ron toata lucrarea.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Mai 16, 2012 7:48 pm

sau la reprezentanta dar cu piese de nonorigine - de calitate dar sa nu scrie mitsubishi.
stiu reprezentante de la alte marci care fac acest lucru si devizele scad simtitor.
asta pentru ca masina nu are sasiul, lonjeroane, alte piese importante afectate.

Avatar utilizator
branevl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 10, 2012 10:40 pm

Mesaj de branevl » Sâm Iun 16, 2012 2:41 am

Masina asta la un service decent se repara cu 3k euro.De vopsit nici nu ai mare lucru, 3-4 elemente(capota motor, aripa stanga, bara fata, poate si usa sofer, daca e atinsa)Pune si tu un pret de 400 de lei elementul la un service bun din Bucuresti, pot sa iti recomand eu pe unii ff buni,( La Frumosani este service-ul, iti fac masina de nici nu zici ca a fost atinsa, am vazut masini mult mai rau busite si facute de ei).
Tot ce tine de suspensie pe partea stanga trebuie schimbat, oricum daca iei piese din dezmembrari, eu zic ca o faci cu 3k euro, depinde ce e dus la roata acolo, sa nu fie afectata caseta de directie.
Daca ei iti dau 13k si epava o evalueaza la 4.5 k eu zic ca e bine, poti sa faci si ceva profit de pe urma acestui accident.
Practic masina ta pe piata valoreaza 8,5k-9k, daca este din 2008-2009 si ei iti dau 8,5k si epava ceea ce e foarte bine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori