Lancer - Pericol Public?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Mar Apr 10, 2012 11:56 am

Va dati seama ce nu e prea ok pentru marile marci europene sa vine chinejii' cu masini ieftine si bune nu?

(chineji' japoneji' coreeni e tot una pt unii )

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Apr 10, 2012 1:01 pm

Domnita o fi reprezentat vreo prezenta placuta pentru careva de prin redactie si cum posturi pentru spalat toalete - calitatile sale dovedite o recomanda strict pentru aceasta pozitie - nu mai erau disponibile, a primit sansa sa arate ca poate mai mult. Pacat ca nu o face.

Cu scuzele de rigoare pentru limbaj, insa asta nu poate fi numit articol decat daca e postat pe blogul unui pusti de 8-9 ani. In rest, respect celor care inca mai fac jurnalism pe la noi. Sunt din ce in ce mai putini.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Mar Apr 10, 2012 2:45 pm

QUOTE (danielNEC @ Apr 10 2012, 11:56 AM) Va dati seama ce nu e prea ok pentru marile marci europene sa vine chinejii' cu masini ieftine si bune nu?

(chineji' japoneji' coreeni e tot una pt unii )

Sunt de acord cu voi , , danielNEC si Calvaree , faptul ca in top sunt multe masini asiatice nu reprezinta altceva decat faptul ca pe cineva deranjeaza prezenta lor pe piata alaturi de unele marci care se cred imbatabile pe piata locala ( nu dam nume din politete ) . Dar e si un lucru bun in toata povestea asta , daca cineva se ''deranjeaza'' sa dezinformeze in legatura cu siguranta la Mitsu , inseamna ca pentru acel cineva Mitsu reprezinta o concurenta demna de luat in seama . Eu unul cunosc pe pielea mea sentimentul comparatiei intre Mitsu si alte marci , mai ales germane , prin prisma asa zisilor prieteni care ma condamna . Cum am putut da eu aproape 23000 de euro pe un Mitsubishi Lancer pe benzina , nou , cand la aceiasi bani luam un sh german tedeu de innebuneam fetele iubitoare de manele ( nu dam numele marcilor , tot din politete ) . Oricum , nu cred ca pentru cine conteaza articolul are vreo insemnatate , pentru simplul motiv ca din cate am observat , cei care prefera jaoneze sau asiatice sunt oameni cerebrali care nu ar pleca urechea la oricine scrie un articol ieftin in pauza de masa .

Avatar utilizator
rolf
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 3:37 pm

Mesaj de rolf » Lun Iul 16, 2012 4:15 pm

IIHS TOP SAFETY PICK, FIVE YEARS IN A ROW

The Lancer has done it again. After being named a 2008, 2009, 2010 and 2011 "TOP SAFETY PICK" by the Insurance Institute for Highway Safety (IIHS), the 2WD Lancer sedan took home the same honor in 2012. This coveted IIHS award recognizes vehicles that best protect their occupants. And the process is grueling. Vehicles are rated in four different types of collisions: front, side, rollover and rear. Even the seats and head restraints are crash tested and evaluated. It's just another reason to make the Lancer your top pick

http://www.mitsubishicars.com/MMNA/jsp/ ... /safety.do

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Iul 16, 2012 8:27 pm

Salutare.

Eu si cu colegul de mai sus cu masina praf cred ca suntem cei mai in masura sa ne pronuntam asupra sigurantei acestei japoneze.

Culmea Cel cu accidentul tot Radu il cheama.

A doua zi de Pasti eu am facut masina praf,insemnand ca am luat o bordura destul de mare , m am urcat pe ea,am dat un stalp jos de OPRIREA INTERZISA, dupa care am dat intr un stalp mare de beton. Din acesta , din forta impactului am fost aruncat in Solenza care era parcata. Dupa cum se vede in poze, masina a fost DAUNA TOTALA, dar in interior totul era intact. Nu a sarit nici un airbag din cele 7, iar eu am iesit din masina asa cum am intrat, intact. Eu nu am avut nimik, nici o zgarietura, mai mult, in astfel de cazuri, centura de siguranta stiu ca se deformeaza se rupe. La masina mea, s a tras inapoi, ca si cum totul este OK. Asa ca, eu chiar pot spune ca LANCER ARE 5 STELE. Masina era 2.0 DID 140CP

http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=7891

Avatar utilizator
cry4me
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 17, 2011 1:27 pm

Mesaj de cry4me » Mie Iul 25, 2012 6:02 pm

CE BUN GLUM !

Oameni prea prosti, dar din pacate sunt uni care se i-au dupa posturi de genul acela.

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Mie Iul 25, 2012 7:29 pm

Acest articol de mai sus a fost tradus cu google translate in articolul original care este in limba engleza si este prea complicat pentru unii ziaristi de Kkk.... din Ro si este vorba de Lancer Evolution si in articol scrie ca este o masina periculoasa pentru tinerii pana in 30 ani fara experienta in condus.Mai departe .........

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Joi Aug 30, 2012 1:49 pm

E alta poveste. De fapt cei periculosi sunt soferii, fara experienta cum bine ai zis Speed29.
La urma urmei, masina este un instrument ce raspunde la comenzile date de sofer.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori