O Rugaminte Pentru Posesorii De 1.6 Sedan - Viitor Posesor Sper:)

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
a_liverpool
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 04, 2012 2:24 pm

Mesaj de a_liverpool » Dum Aug 05, 2012 10:39 pm

EU te Sfatui sa iti iei varianta invite. Ce ai In plus fata de Inform? Comenzi volan, AC Automat, Ornamente cromate la interior, Grila fata cromata (arata bestial), 6 boxe fata de 4 pe inform, Jantele de aliaj pe 16, oglinzi si manerele vopsite in culoarea caroseriei, torpedou refrigerat, senzor lumina si senzor de ploaie, Functie de "Coming Home" A farurilor ( adica daca le lasi pe automat ele se sting cand scoti cheia din contact si se aprind la cheie daca pleci noaptea), volan plus schimbator imbracat in piele. Intrarea pe auxiliar nu stiu daca o ai si la inform, eleronul pe spate. Astea toate is pe sportback`ul meu 1.6 invite.

Avatar utilizator
Adrian30bv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 01, 2011 3:32 pm

Mesaj de Adrian30bv » Lun Sep 17, 2012 3:01 pm

Functie Coming home si Aux are si inform. Aprox 2500 euro chiar nu se justifica pentru cateva ornamente cromate. 6 boxe fata de 4 boxe ??? 2 sunt twitere pe care le montezi cu 20 lei ca sunt cablurile trase. Eu mi-am comandat maciuca de schimbator de pe ebay ca la evo. Volanul din piele si clima ar fi cele care se merita dar la clima din ro nu stiu ce sa zic....

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mar Ian 06, 2015 1:00 pm

Salutare,

Readuc acest topic la viata cu o rugaminte.

Un prieten doreste sa isi cumpere un Lancer 1.6 117 CP INVITE...nou costa 14k euro.

Vrea inainte sa vada un pic masina cum se misca...si daca e ok acest motor.

Exista vreun posesor de Lancer cu aceasta motorizare dornic sa se intalneasca cu mine si cu prietenul acesta astazi sau maine seara ca sa ii arate un pic cum se misca masina?..Si sa ii povesteasca putin despre el?


Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Mar Ian 06, 2015 7:00 pm

Dar de ce nu va duceti la reprezentanta sa cereti un test drive. E mult mai bine asa, acum stii cum e , daca te intalnesti cu mine, te tin in dreapta si te plimb tot Bucurestiul,mai ales ca am si GPL dar de condus ,nu prea, decat daca imi lasi cei 14K de euro intr-o punga de hartie )))! Nu cred ca prietenul isi cumpara masina ca sa stea in dreapta. De discutat si alte impresii, parerea mea, numai de bine, nu sunt cele mai fiabile, eu am ceva probleme cu ea, e motorul de 1.5 dar zic ca e ceva ce tine de noroc, nu e o hiba constructive ,cu toate asta nu m-as destarti de ea,tehnic e ok, iar ca aspect e chiar frumoasa, iesi un pic din cotidianul VW,Audi,BMW, si chiar daca e motorul mic, am ceva modificari exterioare si ma mai intreaba cate unul la semafor daca o vand sau cat ”consuma frate daca te dai la ea”

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mar Ian 06, 2015 10:49 pm

100 - 200 de metri o poate conduce si el...nu cred ca e o problema....daca cineva ar vrea sa vada un 2.0 Did eu l-as lasa sa mearga putin cu ea

Nu vreau sa merg la reprezentanta, vreau sa vada o masina cu care s-a mers prin oras si sa asculte pareri de la un proprietar..care sa ii spuna si bune si rele...nu de la un vanzator care nu vede decat un comision

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Mie Ian 07, 2015 1:51 pm

I-al pe pretenu tau si mergi le reprezentanta pentru test.Acolo nu asculta de vinzator ci doar merge cu fieru ca sa vada cum i se potriveste.Dupa test iei pretenu si pe @m mosu si stati la povesti alaturi de masina si o bere.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Ian 07, 2015 9:27 pm

eu am 1.6 pe asx si 1.5 pe lancer si parerea mea ca motorul de 1.6 este mai reusit, dar si eu as fi curios sa vad cum se comporta pe lancer.
dpv al fiabilitatii eu nu am nici o problema cu niciunul.
si eu ii recomand un drive test.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori