Bare Transversale Lancer 2008

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
valisnow
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 22, 2010 11:06 am

Mesaj de valisnow » Joi Feb 16, 2012 10:46 am

Sal,

Vreau sa mi spuna si mie un cunoscator care este sistemul de prindere a barelor transversale pentru Lancer 2008, de preferat cineva care deja le utilizeaza, tot am cautat chiar si dupa modelul si anul masinii si gasesc modele diferite (ca sistem de prindere). Vreau unele de aluminiu si preferabil Thule si nu de snobism ci pentru ca apreciez calitatea si nu o sa cumpar asa ceva in fiecare an.

Multumesc frumos pentru orice sugestie sau informatie!

O zi buna!

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Vin Feb 17, 2012 8:17 pm

la un moment dat si eu cochetam cu ideea si am intrat pe site-ul thule, si acolo au un configurator in functie de masina, model, an. nu mai retin exact modelul de prindere pentru lancer, dar am gasit masina pe configurator.
avand in vedere ca acelasi model de prindere se potrivea la mai multe masini, nu ramane decat sa gasesti magazinul de unde sa le cumperi.

Avatar utilizator
goguvasile
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 18, 2011 4:06 pm

Mesaj de goguvasile » Mie Mai 16, 2012 4:09 pm

Salut,

Cautam sa cumpar un set de bare transversale pentru un Lancer sedan (2011) dar variantele pe care le-am gasit pana acum (direct de la dealer sau sistemele Thule) mi se par exagerat de scumpe.

A gasit vreunul din voi un sistem de bare care sa fie compatibil cu Lancer-ul la un pret decent?

Thanks,
Gogu

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Mai 17, 2012 5:53 pm

Ieftin nu cred ca vei gasi. Eu am gasit pentru Lancer Classic ceva la vreo 350 RON dar erau hidoase, se prindeau de caroserie asa nasol de afecta chederele portierelor.

Pe mine ma interesa doar pentru support de biciclete. Si pana la urma am optat pentru carlig de remorcare.

Avatar utilizator
goguvasile
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 18, 2011 4:06 pm

Mesaj de goguvasile » Vin Mai 18, 2012 6:14 pm

Cat de stabile sunt bicicletele prinse pe carligul de remorcare? Sistemele asemanatoare pe care le-am vazut eu erau tinute in niste chingi care nu imi prea insiprau incredere.

In plus, bicicletele sunt cumva mai lungi decat latimea masinii?

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori