Pedala Frana Usor Intepenita La Frig

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Mar Ian 31, 2012 6:21 am

Eu la un megane am scartait frana aproape un an. Nu mai stiam ce sa mai fac decat sa inlocuiesc acblul...si pe cuvant: la un moment dat i-a trecut si n-a mai facut inca vreo 3 ani pana am vandut masina.

Revin: nu stiu daca e pompa de frana inghetata ptc ea nu se dezgheata imediat si din ce inteleg efectul nedorit dispare repede, intr-atat de repede cat numai discul si placuta s-ar incalzi si usca...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Ian 31, 2012 9:35 am

Nu are nici un cablul nimic. Hai sa nu mai dam sfaturi fara ca macar sa intuim despre ce problema e vorba!

Citisem in alt topic ca ti-ai facut programare la service. Spune-le si de scartait, vor gresa pedala si problema e rezolvata.

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Mar Ian 31, 2012 2:00 pm

Nu poti fi sigur ca nu are cablul nimic. Tocmai de asta "intuiam" ce problema ar putea fi, nu eram siguri, de asta si-a facut omul progemare la service. Poate fi pedala la fel de bine cu poate sa nu fie...

La Tzake eu cred ca este vorba de o pelicula de gheata intre disc si placuta ceea ce este destul de probabil in acest anotimp. La Dragosh.em sunt si eu curios.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Ian 31, 2012 2:05 pm

Garantez ca e un resort. Se rezolva prin gresare, la fel ca restul de 90% din problemele reclamate in perioada de valabilitate a garantiei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori