Lanc Ralliart

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Dum Ian 15, 2012 10:45 pm

Are idee cineva de ce au disparut toate Lancerurile Ralliart noi de pe mobile.de? Parca s-a epuizat stocul. Am dat la mitsubishi.de si nu mai au ralliart. In Franta nu au de vanzare, iar in UK s-au vandut toate Lancerurile nu numai Ralliarturile. Eu din cate stiu erau fabricate in Japonia si nu au fost afectati ca Honda de exemplu de problemele din Thailanda.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Ian 16, 2012 12:22 am

Din pacate, nu se mai produce. Mai multe detalii gasesti aici.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Ian 16, 2012 11:48 am

Poate se pregatesc pentru lansarea urmatoarei generatii de Lancer....

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Lun Ian 16, 2012 4:25 pm

Din pacate aia e o stire din 2010 aprilie, si are mai mult treaba cu elementele de tuning care se puneau pe un motor normal (nu cu asa ceva se ocupa casa lor de tuning?). Lancer Ralliart are doar numele de la casa aia, motorul fiind cel de pe evo cu turbina mai mica, bla bla ca toata lumea stie ce si cum pe aici. Ideea e ca a mea e fabricata spre exemplu in 2010 septembrie. Si s-au fabricat bine mersi pana de curand cand au disparut de pe piata toate. De aici ma duce gandul la o blocare a productiei. Ca sa schimbe modelul de Lancer si sa treaca la XI e prea devreme. Coobra ca tot lucreaza la dealer nu poate sa arunce o intrebare sa ne lumineze si pe noi?
In UK nu mai aveau de vanzare nici Lancerul normal apropo, deci fara treaba cu Ralliartul.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Ian 16, 2012 6:06 pm

daca luam in calcul faptul ca lancerul este aparut in toamna lui 2007, deci are ceva vechime, nu ar fi exclus sa apara si XI in curand.

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Lun Ian 16, 2012 6:49 pm

Interesant este ca nu au aparut pe piata celebrele poze pirat care preced fiecare lansare...sa vedem pe la targurile auto din primavara asta.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Ian 16, 2012 6:52 pm

Cred ca va lasati prea dusi de val. N-a aparut nici macar o poza oficiala cu vreun concept, desi generatia a XI-a (cel putin a EVO-ului a fost confirmata). Insa se anunta a fi hibrid, ceea ce din punctul meu de vedere nu ar exclude posibilitatea ca EVO-ul XI sa fie identic cu X, doar sa aibe ceva motoare electrice in plus. Deci, pana la o noua generatie a Lancerului mai e, parerea mea.

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Lun Ian 16, 2012 10:09 pm

Ceea ce spune Andrei mi se pare tare de crezut. Eu la targuri ma refeream ca poate vedem o directie noua nu o masina noua.

Asta prea arata bine, de ce s-o schimbe???

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Mar Ian 17, 2012 1:31 am

Ramane problema, pe mobile nu mai exista Lancer Rallairt nou, iar in UK si Franta nici Lanceruri normale nici Ralliart.

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Mar Ian 17, 2012 6:14 pm

Poate e o problema de transport desi nu cred, poate e un recul al evenimentelor de anul trecut, poate e o piata mai buna ca pret ca a noastra care absoarbe mai mult decat estimase producatorul.....

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori