Se Pot Monta Oglinzi Incalzite?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
PIRI
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 12:16 pm

Mesaj de PIRI » Dum Dec 09, 2012 8:03 pm

LH si RH , adica volan pe stanga respectiv pe dreapta , , nu cred ca are vreo importanta in privinta circuitului de ,dezaburire.

Am pus in atasament ,locatia releului de alimentare pentru rezistenta lunetei spate.
Cred ca poti sa mai legi rezistenta oglinzilor ,la contactul 3 al releului ( verifici daca ai + 12 V, acolo, la cuplarea dezaburirii) , si bineinteles al doilea fir, la masa.
Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
gmodrogan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 03, 2011 9:52 am

Mesaj de gmodrogan » Dum Dec 09, 2012 10:23 pm

mersi frumos de indicatii si scheme !! cum o sa prind o zi cu soare ma apuc de treaba. Revin cu informatii dupa ce termin.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Dec 11, 2012 11:32 pm

incalzirea oglinzilor si dezaburirea lunetei desi sunt actionate de acelasi buton, au sigurante separate, iar daca una dintre ele este arsa, nu merge nici cealalta componenta, de ex: mie mi s-a ars siguranta de la dezaburire luneta si nu imi mergea nici dezaburirea oglinzilor desi siguranta era buna.
ca si localizare, sigurantele sunt in panoul secundar de sub bord, primele 2 sigurane de sus in jos, dupa niste relee, care sunt primele, dupa care urmeaza aceste doua sigurante.
siguranta de la luneta este in forma de paralelipiped de 30, iar cea de la oglinzi este normala marime mini parca tot de 30.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori