Service-revizie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
mikael
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 04, 2010 12:48 pm

Mesaj de mikael » Mie Oct 26, 2011 2:44 pm

Eu am cumparat piese originale din alta parte ( filtru aer, particule) ei au pus decat filtru ulei si ulei si am iesit destul de ieftin. Au scris in carte ca am avut filtru de aer si cel de particule, adica nu a fost schimbat de ei.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Oct 26, 2011 5:05 pm

eu uleiul l-am schimbat la autoleader pe episcop radu, nu iti reseteaza contorul pentru ca in soft testerului nu au lancer, eu l-am resetat manual, in schimb sunt seriosi.
am cumparat niste vouchere pentru schimbat anvelopele la nord auto express, undeva pe langa petrom city, inca nu am ajuns la ei sa schimb cauciucurile, dar le-a schimbat un prieten si mi-a spus ca sunt bine pregatiti si dotati, cred ca acolo o sa schimb uleiul si placutele in toamna asta, pe net au 50 lei schimbat ulei, 60 schimbat placute.
de asemenea alta alternativa ar fi mobile power service - reprezentanta mitsubishi din jilava, baieti seriosi cu preturi decente si de "nereprezentanta".
pana la urma doar pentru un schimb de ulei nu iti trebuie cine stie ce calificare sau echipamente.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori