Pareri Despre 1.8 Did Mivec Mt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
dumdragos
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 09, 2010 2:10 pm

Mesaj de dumdragos » Mie Oct 31, 2012 2:36 pm

Nu cumpara Lancer. Eu am un 1.8 MVIEC INSTYLE si vopseaua e mai proasta decat la Logan, in sensul ca orice pietricica atinge caroseria, duce la indepartarea vopselei,si in consecinta la aparitia unor suprafete care par sablate. Nu am circulat decat pe drumuri asfaltate si am 37000 km parcursi. Consumul este peste cel declarat, dar nu asta deranjaza cel mai mult. Oricum, masina scumpa (26000 euro) cu nivel calitativ modest.

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Joi Noi 01, 2012 6:35 am

De ce nu ai cumparat alt ceva la banii astia daca ai vazut "calitatea modesta"?Problema cu vopseaua se regaseste si pe alte marci "calitative" gen BMW,Mercedes daca nu vedeam ma ziceam.Consumul este dat in anumite conditii de utilizare trafic,sofer,etc.

Avatar utilizator
iceblitz80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 19, 2012 7:19 pm

Mesaj de iceblitz80 » Joi Noi 01, 2012 9:55 am

Acum nu trebuie nici sa exageram si sa-i punem la zid (sa-i criticam) pe cei care sunt nemultumiti de Mitsubishi. Pe forum ar trebui sa existe pareri pro si contra acestei marci, astfel incat un posibil cumparator sa detina cat mai multe informatii...
Eu personal am tinut cont si de impresiile colegilor de pe forum cand am cumparat masina (bune si/sau rele). Urmarind parerile pro si contra si cantarind posturile colegilor, iti poti face o parere destul de obiectiva zic eu despre modelele Mitsubishi (iar cei care scriu sub influenta impulsului de moment au un anumit fel de a se plange de masina, mai subiectiv as zice decat obiectiv).

Si eu personal sunt dezamagit de greierasii care au inceput sa cante dupa primii 500 - 1000 km, insa in rest n-am nimic sa-i reprosez masinii (scuze de off topic pentru fraza aceasta).

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Noi 01, 2012 10:01 am

Pe langa asta, "valorile extreme", adica cele de lauda sau critica excesiva sunt aproape ignorate si in sondaje, deci nu avem de ce sa ne suparam.

@dumdragos: din pacate astea-s "reglementarile", iar constructorii sunt obligati sa foloseasca vopsea ecologica. Iar rezultatele nu intarzie sa apara...

Avatar utilizator
fleanta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 10, 2010 3:24 am

Mesaj de fleanta » Joi Ian 17, 2013 6:36 pm

Referitor la ce au zis colegii, depinde de mofturile tale, sunt plusuri si minusuri, acuma au aparut imubatatiri ale plasticelor cel putin vizual si tactil la modelele 2012, detin 2.0 did 2008 iar in afara de plasticele cam dure -> greierasi, calitatea ansamblari/imbinari pieselor pe alocuri si zgomotele la rulare la viteze mai mari, nici una din ele nefiind de nesuportat, nu as avea nimic contra de mentionat.
Plastice, am tot fost prin showroom-uri si cam toti merg pe plastice parca din ce in ce mai ieftine chiar si la masini de > 35/40 de mii de euro de cele sub 20 de mii multe dintre ele sunt sub "autohtonul" logan
Depinde de tine ce vrei de la o masina si cat de pretentios esti.
Spor la decis

p.s @ andrei vopseaua ca vopseaua nu ai ce-i face dar puteau sa dea un strat de lac mai gros, parerea mea ... si nu mai sarea chiar atat de repede.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori