culoare lancer x

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Joi Ian 24, 2008 5:45 pm

de intalniri de afaceri nu prea poate fi vorba deocamdata ca am 21 de ani.Dar nici atrasul atentiei domnisoarelor nu ma prea intereseaza.Sa nu ma intelegeti gresit, imi plac femeile , dar nu ma folosesc de masina pt asta.Eu imi aleg masina pt mine si nu vreau sa am regrete.Ai dreptate ca rosul e cam strident,e frumos dar e strident.In cazul unui evo e super.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Joi Ian 24, 2008 9:47 pm

ATENTIE! Rosul de la mitsubishi care este in catalog nu este rosul masinii care se vinde la noi in showroomuri. Este un rosu sangeriu cel care se vinde la noi, nu acela foarte aprins. Sincer dintre cele trei, am ales deja rosu. Alb nu imi place la o masina, looks cheap desi acum toata lumea isi ia masina alba, cred ca e o manie pe care eu nu o inghit. Apoi negru arata bine si e eleganta, dar parca ascunde un pic liniile agresive ale masinii si dupa cum spune si lumea pe aici este cel mai greu de intretinut. So red all the way..
Fişiere ataşate
IMG_8094FA_599.jpg
IMG_8094FA_599.jpg (35.63 KiB) Vizualizat de 4290 ori

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Ian 24, 2008 10:17 pm

QUOTE (Speedy)ATENTIE! Rosul de la mitsubishi care este in catalog nu este rosul masinii care se vinde la noi in showroomuri. Este un rosu sangeriu cel care se vinde la noi, nu acela foarte aprins.

Speedy, rosu de la masina di poza pusa de tine, as zice ca e mai inchis decat cel pe care l-am vazut eu astazi pe strada. Posibil ca si lumina sa-mi fi lasat impresia asta si nici nu am avut posibilitatea sa ma uit la el mai atent, fiind in mers.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Joi Ian 24, 2008 10:19 pm

Da, e posibil sa fie si lumina, iar poza asta sa fie la o expunere mai mica + ca este indoor. Dar nu este culoarea care o vedem pe net in reclame si prin pozele de prezentare, nu este un rosu ff aprins nicidecum. Chiar m-a avertizat dealerul sa nu cred ca e rosul care am vazut-o pe net

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Vin Ian 25, 2008 12:04 am

QUOTE (paul.todea)dar totusi poti sa imi dai o parere personala referitoare la subiect?

Parerea mea? Ok. Am sa ti-o dau.

Vrei sa-ti iei noul Lancer sa inteleg. Din punctul meu de vedere variantele din care mi-ar fi greu sa aleg ar fi doar doua: alb si negru.
Daca vrei sa ai un aer autoritar, elegant si gangsta, ia-ti negru, iti mai impusti si niste folii pe geamuri si cu jantele de 18" ai rupt gura targului. Daca nu iti place stilul bad boy, poti sa alegi alb, care iti ofera pe langa eleganta simplitate si o atitudine speciala, mai aparte a masinii. Clasic.
Gri? Fuck it, pt mine nu exista o astfel de culoare la masina! Rosu? Only for pussys.
Fara suparare, parere personala.

Avatar utilizator
Geo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 20, 2007 7:11 pm

Mesaj de Geo » Vin Ian 25, 2008 1:09 am

Chiar foarte personala, si nu o comentez...
Albul pe o masina mi se pare ceva... fara cuvinte... in sensul rau, mai ales pentru Lancer X, si pentru orice masina cu look sportiv.
Negru - ader la cele spuse pe aici.
Rosu - chiar bestial. Putini sunt cei care au c***e sa-si ia masina sport rosie sau galbena.

Avatar utilizator
tazmaniaccg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 17, 2008 8:41 am

Mesaj de tazmaniaccg » Vin Ian 25, 2008 9:21 am

Cea mai potrivita culoare e cea care i-ti place tie, ca la pana la urma tu te plimbi cu masina nu alti (parerea mea, care este ).
Fara sa supar pe nimeni dar la acest subiect doza de subiectivism e prea mare.
Singurele chestii obiective (sper) pe care le pot remarca sunt :
+ Pe negru masina are cel mai agresiv look
- Pe negru nu se vad toate liniile de desing ale masinii (cele laterale in special)

Nici eu nu eram hotarat in privinta culorii, dar m-au hotarat repede termenele de livrare (2-3 luni la anumite culori).

Si bineinteles ca acum culoarea pe care o am la "mikibushul" meu e cea mai cool

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Dum Ian 27, 2008 7:28 am

Un coleg m-ia mentionat mai sus masina: Lancer negru. Am masina de o luna si daca as putea sa imi iau alta tot neagra as lua. Arata foarte bine, ii da un look f agresiv si da, e adevarat ca se murdareste repede dar nu poti sa le ai pe toate. Eu o spal o data pe saptamana si nu ajunge sa se murdareasca f tare, acum depinde si de oras. Am mai vazut doar unul gri in GL unde locuiesc dar nu da bine deloc. E alegerea ta. Negrul o face eleganta dar si pastreaza caracterul agresiv. Daca vrei lasa-mi o adresa de e-mail si iti trimit poze cu Lancer negru ca am f multe, ca sa iti faci o parere.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Dum Ian 27, 2008 9:58 am

1. Domnu' cu dileme coloristice, si cind vine vorba de gagici si neveste la fel faci, iti intrebi prietenii cu care sa te combini.insori? Da-o dracu' de masina, ce culoare o fi, aia e, oricum o vinzi peste ceva timp si-ti iei alta, doar n-ai pretentia sa te-ngroape-n ea ?! Ia-ti ce culoare-ti place tie si cu asta basta!

2. Am vazut c-a spus cineva ca albul (comparativ cu negrul) este o culoare usor de-ntretinut... Yeah, right! :mrgreen:

3. Ce se vinde la noi se numeste "Origin red". Ce va place voua prin poze si prezentari se numeste "Candy Apple". Nu se aduce la noi.

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Dum Ian 27, 2008 7:16 pm

allexino, lancerul negru de la avatarul tau arata super, chiar imi place.Marty apreciez obiectivitatea ta si cat esti de transant, dar nu vreau sa las nimic la voiai intamplarii.De multe ori vezi prin Romania masini "tunate'' care arata ca dracu, pentru ca cel care le tuneaza e un taranoi ca face dupa cum il taie capul.Nu sunt genul care sa aleag o culoare pt ca aia imi place mie, deci nu sunt fanul unei culori anume.Eu intotdeauna aleg la o masina culoarea caree se potriveste cel mai bine, si am venit cu topicul acesta pt ca nu am vazut prea multe lancere live.Lancerul ar fi a 5-a masina in curtea familiei mele si intotdeauna alegerea culorii a fost cea mai dificila.Suntem o famiie de ciudati, ce sa-i faci...

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 61 vizitatori