Detalii Revizii

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Noi 26, 2013 4:20 pm

Pai consumabilele aftermarket ajung in acceasi zi din experienta proprie, dar cel mai bine intra la Contact pe site si ia legatura cu omul (il cheama tot Alex, coincidenta).

Sau da-mi o serie de sasiu pe PM si il intreb pe messenger.

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Mie Noi 27, 2013 2:06 pm

Am fost acum si am lasat masina la revizie..au zis ca e in jur de 750 revizia standard...ulei + filtru ulei si ca trebuie schimbat si filtrul de aer care e 250 de lei )...si acelasi filtru e 40 de lei pe net...cum sa fac? Au zis ca trebuie piese originale mitsubishi...

Am fost acum si am lasat masina la revizie..au zis ca e in jur de 750 revizia standard...ulei + filtru ulei si ca trebuie schimbat si filtrul de aer care e 250 de lei )...si acelasi filtru e 40 de lei pe net...cum sa fac? Au zis ca trebuie piese originale mitsubishi...

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mie Noi 27, 2013 2:09 pm

Trebuia sa le zici ca tu vei veni cu consumabilele, nu sa-i intrebi daca te lasa. Du-te cu ele, si daca te refuza cere-le pe loc sa iti dea raspunsul in scris. E ilegal ce te obliga ei sa faci, si nu vor vrea sa dea in scris asta. Afirma-ti drepturile! Ai dat o groaza de bani pe masina asta, ei te servesc pe tine nu sunt stapanii tai!

Asta daca dai 2 bani pe garantie, dar la cate cazuri de neacordare de garantie am vazut pt piese ce intra fara indoiala sub incidenta garantiei. Eu am renuntat dupa primul an, bani aruncati degeaba pe o stampila ce valoreaza prea putin la revanzare, si pt servicii sub standard

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Noi 27, 2013 10:53 pm

Legislatia europeana e foarte clara: "Daca un producator de autovehicule obliga cumparatorul sa foloseasca piese, consumabile originale sau de la un anumit producator, acesta trebuie sa le ofere cu titlul gratuit."

EU am folosit produse aftermarket si nu am avut probleme desi cei din reprezentanta ua incercat sa ma intimideze si cand le-am zis fraza de mai sus au inceput sa se bal...bal...balbaie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori