Se Inlocuiesc Senzorii De Impact Si La Alte Modele Lancer 2008

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
devision
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 12, 2010 11:04 am

Mesaj de devision » Mar Mai 31, 2011 2:24 pm

MARE ATENTIE!!! Aceasta campania de inlocuire senzori de impact nu e legata strict de modelul diesel... Mergeti la reprezentanta/dealer si spuneti ca doriti verificarea dupa VIN. De exemplu eu am 1,8 CVT din 2008 si am fost la dealer pentru revizie, moment in care i-am intrebat de campania de rechemare pentru diesel. Raspunsul lor: schimbat senzori impact!!!

P.S. Stiu ca exista un topic asemanator dar care se refera strict la diesel. Am considerat ca este bine sa stie toata lumea ca e valabil si la unele modele pe benzina. E un lucru important.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mar Mai 31, 2011 5:46 pm

Am acelasi tip de masina ca tine, maine dimineata sun si intreb. Revin cu raspunsul lor. Multumesc de atentionare!

Avatar utilizator
devision
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 12, 2010 11:04 am

Mesaj de devision » Mie Iun 01, 2011 9:46 am

Bafta!

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iun 01, 2011 1:16 pm

Am sunat acum cateva minute si am aflat ca la mine au fost verificati si schimbati acei sensori, acum vreo cateva luni, cand am avut masina la ei pentru revizie. Tot atunci au pus si o protectie la cablurile electrice de pe langa motor, spun ei ca si aceasta operatiune intra in desfasuratorul recall-ului (daca se poate spune asa). Intrebati si voi.

Multumesc devision!

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Iun 01, 2011 1:30 pm

1.5, 2010 - nu e cazul, am sunat.

Avatar utilizator
devision
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 12, 2010 11:04 am

Mesaj de devision » Joi Iun 02, 2011 12:03 pm

@66RRR Cu placere. Nu ti-au mentionat in caietul de service operatiunea? Asa ar fin normal. In caz de ceva...cum pot sa fiu sigur ca au schimbat senzorii si nu ne-au pacalit? Eu le-am cerut mentiunea dar cum nu mai am cartea de service...

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Joi Iun 02, 2011 1:14 pm

La telefon mi-au spus ca sigur e trecut in cartea de service, insa m-am uitat aseara si nu apare scris nimic, nicaieri. Acum merg pe mana lor, mai ales ca ma cunosc cu baietii de la service si intr-un fel e mai bine ca nu apare in carte... la vanzare (cazul meu) orice apare in carte da de banuit si necesita explicatii care iti pot alunga clientul, desi tu i-ai facut un bine masinii, tie si noului proprietar.

Oricum, ideea e ca cine doreste sa ii fie trecuta verificarea in cartea service ar trebui sa ceara asta, daca observa ca "service-ul a omis".

Bafta!

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Iun 10, 2011 3:33 pm

acum am sunt si eu la mcar la serviceul de pe metalurgiei si m-au programat pentru marti dimineata la schimbare. am modelul 1.8 CVT fabricatie 2008.

Avatar utilizator
devision
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 12, 2010 11:04 am

Mesaj de devision » Lun Iun 13, 2011 10:21 am

Cel putin ciudata decizia de a nu anunta acest recall....

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Iun 13, 2011 11:38 am

am trimis si eu un mail la service si mi-au spus ca practic nu este o campanie de rechemare, ci o campanie de inlocuire a unor piese care se face in momentul cand noi ne prezentam cu masinile in service si ca nu trebuie sa ne cheme ei.
noi suntem obligati sa ne prezentam la service pentru revizii sau alte operatiuni si atunci se schimba si aceste piese/suporti.
sunt curios ce se va intampla doamne fereste in cazul unui accident in care nu se declanseaza airbag-urile frontale din cauza acestor suporti, cine e de vina?

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori