Dvd Navigatie 2011

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
viorel_lucian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 07, 2011 1:50 pm

Mesaj de viorel_lucian » Sâm Mai 07, 2011 2:15 pm

Salut ! stie cineva de unde pot achizitiona dvd ul navigatie 2011 ??? sau daca macar exista asa ceva... cat costa ...
am vazut anunturi pe net cu 49 de ron... si a cumparat cineva sau e doar praf in ochi.?

Avatar utilizator
danliviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 3:18 pm

Mesaj de danliviu » Mar Mai 10, 2011 10:53 am

am vazut si eu pe net,pare ok la 49 ron,a pus cineva update-ul?impresii?

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mar Mai 10, 2011 6:10 pm

Cred ca este vrajala cu dvd-ul cu navigatie 2011 la 49 ron. Ca sa poti face update direct de pe dvd iti mai trebuie si un stick care contine codul de deblocare al hdd-ului si fara de care nu poti sa faci update direct de pe dvd, stick care contine 1 singur cod si care nu poate fi folosit de 2 ori. Singura metoda incercata, verificata si care a dat rezultate este aceea de a scoate hdd-ul, a-l debloca si a copia pe el arhiva cu update-ul. Mai multe detalii despre cum se face se afla aici .

Avatar utilizator
danliviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 3:18 pm

Mesaj de danliviu » Mie Mai 11, 2011 3:35 pm

am vazut cu ochii mei cum niste- baieti-care vindeau updateuri de navigatie pt masini facusera un dispozitiv care inlocuieste cheita electronica care vine cu dvd-ul,problema cu ei este ca costa 300ron la ei,deci 49 ron pare super putin,oricum cine aude ceva de navi sa dea de stire.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mie Mai 11, 2011 7:41 pm

Varianta cu baietii destepti care au facut si dispozitivul ce tine loc de stick este posibil sa dea rezultate. Pana la urma acel dispozitiv este problema si nu dvd-ul in sine...deci, merita incercat.

Avatar utilizator
Lancerro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:20 pm

Mesaj de Lancerro » Lun Iun 06, 2011 8:17 pm

M-am tot gandit cum sa fac ca acest post sa nu sune a reclama. Pe scurt am intalnit un nene ....., care a reusit sa "sparga" cheia aceea care intra in mufa din diplay. Are DVD-ul Original, nu desface nimic si asta m-a incantat. Nu incurajez pirateria, dar politica oficiala Mitsubishi fata de acest update mi s-a parut nesimtire. Totul dureaza 90 minute. La mine a venit la munca. Cost 300 RON. Fotografia e elocventa .

Edit : detalii suplimentare pe PM

QUOTE - Reclama ?n afara ariei de Publicitate: 50% + ban 7 zile - estras de aici
La urmatoarea nu voi mai fi asa indulgent
Fişiere ataşate
DSC_0072.jpg
DSC_0072.jpg (897.13 KiB) Vizualizat de 7439 ori

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mar Iun 07, 2011 5:00 pm

sincer nu stiu ce te-a incantat asa de mult...
varianta cealalta o reprezenta sa rabatezi ecranul prin comanda eject, sa scoti un plastic care e demontabil de altfel si sa tragi de o agatatoare ca sa scoti hardul.
Iar apoi cuplai hardul la un conector de calculator. Macar daca-ti asumi o piraterie, nu incuraja plata pirateriei.

Ma rog, ma frapeaza ca ti se pare o nesimtire politica oficiala Mitsubishi, dar nu ti se pare atat de urat sa platesti pentru o piraterie aproximativ 30-40% din pretul oficial.
Unii au stat si au deblocat hard disk-ul, altii am stat si-am cautat sa rezolvam probleme tehnice, le-am pus pe toate la dispozitia posesorilor, iar voi ii incurajati si-i mai si platiti pe cei care profita de o munca benevola in favoarea unei comunitati de posesori. Crezi ca cheia aceea a fost sparta de el? Ma pufneste si rasul cand vad ca ii mai faci si reclama. Unde erau oamenii astia atat de destepti care sparg asa ceva? Nenea ala habar nu are nici ce sistem de operare are navigatia, stai tu linistit.
Daca nu te pricepi, sigur gaseai un coleg de forum care sa te ajute. Sunt multi posesori care pot sa confirme ca au fost ajutati fara sa li se cera vreun leu, bineinteles in limita timpului disponibil.

Stau si ma gandesc care din moderatorii sectiunilor in care tot apar reclame pentru astfel de oameni isi iau comisioane sau spagi atat pentru incurajarea pirateriei cat si pentru reclama mascata facuta unor astfel de oameni. Altfel nu-mi explic cum astfel de mesaje raman in continuare in vazul tuturor pe forum.

Avatar utilizator
PIRI
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 12:16 pm

Mesaj de PIRI » Mar Iun 07, 2011 6:12 pm

Si mai ales ca hartile sunt din 2010.
Au aparut ,pentru sistemele de navigare, harti din 03.2011

Avatar utilizator
Lancerro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:20 pm

Mesaj de Lancerro » Mar Iun 07, 2011 10:31 pm

Instaleaza tu harti din martie 2011 si sa-mi spui si mie ca eu nu am gasit. Pe DVD-ul omului (pe care l-am cunoscut fix 20 min), intr-adevar scria 2011, dar eu v-am aratat ce versiune afisa MMCS-ul. O alta chestie. La software version aveam E, acum scrie N. La nivel de Bucuresti e foarte detaliat (bineinteles ca nu stie pasajul Basarab), in rest nu am avut timp sa ies din oras

Avatar utilizator
adim79
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 5:27 pm

Mesaj de adim79 » Joi Iun 16, 2011 7:11 pm

Pentru toti cei care vor noile harti (2011), le puteti lua de aici: http://fileshare.mindbit.ro/alex/

User : mitsu
Pass : 1qaz2wsx

Puteti descarca arhiva de 4,2 G sau celelalte 7 arhive.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori