Kit Suspensie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Apr 13, 2011 11:33 am

Am cautat pe forum dar n-am gasit nimic concret. M-ar interesa cu ce as putea sa schimb actualul set de suspensie al masinii, nu vreau neaparat mai jos sau mai sus, m-ar interesa doar ceva aftermarket. La o scurta si simpla cautare pe google am gasit ceva pentru Evo. S-ar potrivi si pe Lancerul de rand? . Daca aveti alte sugestii...

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Apr 13, 2011 8:08 pm

din cate stiu eu @apple si-a schimbat suspensia.
acum depinde ce vrei sa schimbi la suspensie: doar amortizoarele sau tot sistemul.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mie Apr 13, 2011 10:05 pm

eu stiu ca Apple nu si-a schimbat suspensia si o are tot pe cea stock....si eu caut ceva...dar mult mai tare, mai sport, mai joasa..mult mai ok....am gasit pe ebay un kit de la D2 parca...dar destul de scump..era pentru lancer normal....poate daca stau bine cu banii ne luam amandoi si iesim mai ieftin la transport

la noi ar trebu isa gasesti la racing nick..eu la ei am gasit si distantiere pentru lancer....doar pt lancer

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Apr 14, 2011 12:55 am

OK. o sa ma uit mai atent pe site-urile din RO. Arata-mi te rog si kit-ul de pe ebay sa-l vad si eu te rog. Mersi

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Vin Apr 15, 2011 12:14 am

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/D2-RACIN ... ccessories





ma pun pe strans bani si cum ii am sper sa o pot comanda...asta si niste distantiere pe 25 si gata

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Apr 15, 2011 12:10 pm

Holly! Cam astea sunt preturile pentru un kit de suspensie?

L.E. acum am vazut mai bine , sunt cumva reglabile?

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Vin Apr 15, 2011 4:16 pm

da...din cauza asta si pretul mare

Avatar utilizator
cry4me
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 17, 2011 1:27 pm

Mesaj de cry4me » Sâm Apr 16, 2011 2:46 am

Super tari alea de p ebay. Dupa parerea mea daca vrei sa iti pui ceva profi merita toti banii.. Eu ma asteptam la ceva mai scump dar pretul este super.. Sunt adaptive din buton ? (adica sport normal etc?) nu ma prea pot uita dupa detaliica sunt de la munca de p mobil, nu merge netul momentan p pc...) si eu sunt direct interesat doar ca e mai greu cu $$.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Dum Apr 17, 2011 1:25 am

Din cate am observat sunt reglabile manual, nu din buton. M-am uitat asa in general la preturi la mai multe marci auto ( oem si aftermarket ) si 1000 de dolari pentru acel kit de suspensie este foarte bun, dar se mai pune si transportul si faptul ca este o suma destul de maricica de platit cash . Adaugat la wishlist .

Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Dum Apr 17, 2011 2:06 pm

Sa le iei asa direct, tu platind de aici si sa ti le livreze ei in Romania, iesi cu kitul f scump. In exemplu de mai sus, au 350 $ shippingul spre Romania si iti intra si in vama, de unde in general poti ridica coletul doar dupa ce iti platesti TVA ul si taxele vamale.

Poti iesi mai ieftin aducand prin cei ce aduc / comanda produse din US( Eu spre exemplu:))
Si eu imi caut pt a mea un kit dar la fel, e mai greu cu banii cat si cu alegerea!

Numai bine!

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori