Imi Iau Lancer. Ce Trebuie Sa Stiu?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Aug 31, 2011 9:42 pm

Flipper - nu stiu ce marca de ulei este, pe factura scrie doar "ulei 5w-30", iar ei mi-au spus ca e original Mitsubishi... ideea e ca merge ok.

ra2marian - (nu ma pricep) dar astea se schimba la fiecare revizie? Cred ca nu... atunci daca la o revizie ca asta se justifica cei 1000-1300 lei platiti de tine/voi, cand ai o revizie "normala", care este costul si care mai este diferenta?

Ps: va rog sa ma credeti ca nu pun intrebarile "la misto' ", chiar nu ma pricep si vreau sa stiu daca mai merita sa imi dau Lancer-ul, pe orice alt autoturism diesel peste 1.9, asa cum planuiesc de cateva luni.

Cu banii de combustibil m-a "luminat" Flipper si am constatat ca ma costa in plus, fata de un Passat 2008 1.9 TDI, doar 50 lei/saptamana. Ceea ce este destul de imbucurator si linistitor.

Dar ma intorc la revizii: pai daca ce as economisii pe luna la combustibil, dau gramada la o revizie, la cum arata masina si la cat de multumit sunt de ea, nu mai merita sa o dau! (Ps: maine am client cu 10.000 euro, am cerut 11.000, acum sa vad cat mai ofera; dar ZAU! ca ma razgandesc daca nu e chiar asa de mare "buba" pe cat o vad eu!).

Bafta!

Avatar utilizator
EmiSeven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:52 pm

Mesaj de EmiSeven » Mie Aug 31, 2011 10:40 pm

imi pare extrem de rau de lancerul asta..sunt mort dupa el, insa toata lumea imi spune ca ...skoda bate fara pb.. si la interior ..ca pana la urma stau inauntru nu pe capota..:-? motor ) ce sa zic ...seria de 2008 a avut motor vw ..trebuie sa mai zic ceva?) paote ma convinge cineva sa iau lancerul totusi:))
QUICK EDIT: Ce se aude la modelul de 2012?:-? ceva imbunatatiri,poate un interior mai calumea?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Aug 31, 2011 10:56 pm

Comparatii intre Lancer si Octavia s-au mai facut deja, pe langa multe alte comparatii pe care le poti gasi tot in cadrul forumului Mitsubishi VERSUS.... In cazul in care ai si alte variante in privinta carora doresti sa primesti pareri, poti deschide un subiect nou acolo si a le expune.

Iar aici continuam ontopic, recte "Ghidul necunoscatorului absolut".

Tot quick edit: raspunsul la intrebarea ta il gasesti dand click aici.

Te rog pe viitor arunca cateva priviri si pe topicurile deja existente sau eventual foloseste functia Search, in numeroase cazuri s-a dovedit a fi extrem de folositoare.

Sedere placuta pe mitsu.ro!

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Sep 01, 2011 8:42 am

66RRR gandestete bine daca chiar ai vrea sa schimbi masina. DIeselul e rentabil doar daca mergi cel putin 30.000km/an. Singurul avantaj al diselului e consumul ceva mai redus inrest toate sutn mai scumpe decat la benzinar incepand cu pretu lde achizitie al masinii, revizii, piese de schimb pt motor etc

Avatar utilizator
EmiSeven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:52 pm

Mesaj de EmiSeven » Sâm Sep 03, 2011 10:07 pm

Sunroof/trapa are ...?

Avatar utilizator
EmiSeven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:52 pm

Mesaj de EmiSeven » Mie Sep 14, 2011 12:00 am

nu mai raspunde nimeni pe aici?

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Sep 14, 2011 10:19 am

Niciun model ce se comercializeaza la noi nu are sunroof. Ele sunt disponibile doar pentru alte piete. Am vazut spre ex. in State si la arabi.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Sep 14, 2011 5:39 pm

dar se poate monta ulterior

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Joi Sep 15, 2011 1:04 am

se poate monta orice pe masina...bani sa ai si timp...eu am luat invite...acum are colti, praguri, eleron si jante pe 18...deci se poate monta orice...o trapa ...daca te duci undeva profi iti pune imediat..am prieteni care si-au facut asa ceva....despre sistemul audio....iti poti face altceva mult mai profi decat rockford......si fara "BUTOI CU 2 DIFUZOARE"....se poate face ceva la fel ca acel sub..sa intre in lateral...si sa se auda muuuult mai profi(sunt colegi pe forum care au facut si iti pot recomanda si eu)

despre revizii....12 - 13 mil....atat e o revizie la lancer 2.0 diesel

la interior nu sunt plasticele asa interesante...sunt banale.....nu sunt ele imbinate cum trebuie...sunt multi greieri....la exterior arata exceptional..bestial....nu e o masina sport....e o masina normala(1.5, 1.6 niciodata sport...1.8 la fel..banal ca si 2.0 diesel ...banal...pe multe masini)...vrei sport...ralliart...evo...altceva.....

daca vrei o masina care sa arate ok la exterior...si sa si mearga ok..iti poti lua lancer....daca nu te streseaza greierasii care apar..plasticele si insonorizarea slaba( eu am insonorizat masina...se poate si asta)....

daca vrei confort...exact cum a zis si 2dor...ia-ti un bmw 320d second si aia e...ai iesit perfect


daca mai ai intrebari cu cea mai mare placere

Avatar utilizator
EmiSeven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 05, 2011 11:52 pm

Mesaj de EmiSeven » Vin Sep 16, 2011 7:36 pm

Marius evo.. un adevarat user:)) mai lamurit pedeplin iti multumesc mult:) ideea e ca la varsta de 20 de ani un lancer era ideal ca si looking,pe cand un 320d la mana a doua nu stiu ca e de ok , pica ceva ai belito:),oricum cred ca ma voi indrepta spre O2 FL

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori