Imi iau sau nu Lancer 2008?pls ajutor

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Ian 13, 2008 6:39 pm

QUOTE (Aky_1121)Hai sa scriu frumos ca nu inteleg baietii.

Esti simpatic...

QUOTE (Aky_1121)Sunt absolut convins ca Golfu bate la orice capitol Lanceru in afara de design si sportivitate dar asta e mi-a picat pe mitsu...in prima faza am vrut Noul Coupe dar e mult prea scump...

Care Golf ?
Siguranta, design, tinuta de drum da,lancerul bate golful...in rest depinde de golf.
Stiu persoane posesoare de golf V care au avut masinile mai mult prin service...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Ian 13, 2008 6:43 pm

QUOTE (Aky_1121)Undeva la 15k deja e mult...tinand cont ca e prima masina si am 18 ani:D

si ce golf volswagin "masina serioasa nu gluma" cum zic cei trei glumeti... ai gasit tu la banii astia ?

Avatar utilizator
Aky_1121
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 6:43 pm

Mesaj de Aky_1121 » Dum Ian 13, 2008 6:57 pm

Pai nu prea am cautat dar un golf la 102 cp si 1,6 e cu 400 de euro mai ieftin tot pe acolo...dar cu mult mai putine...daca pui pe golf ce are lanceru iese peste...oricum nu concureaza lancaru golfu... era vorba despre ce as putea sa-mi iau eu;)

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Ian 13, 2008 7:02 pm

Nu ai ce sa compari si iti mai iei si misto pe aici din ceea ce vad in ultimele posturi...
La banii astia, lancerul 1.5 este cea mai buna oferta, din toate punctele de vedere.
Cifrele vorbesc de la sine, designul l-ai remarcat si tu...in rest nu ai de ce sa-ti faci probleme.

Avatar utilizator
MegaTone
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 12:44 am

Mesaj de MegaTone » Dum Ian 13, 2008 7:50 pm

QUOTE (Cristi)designul l-ai remarcat si tu...in rest nu ai de ce sa-ti faci probleme.
...decat ca intr-o luna "cade" toata:))...fiabilitatea japoneza a devenit un mit cu acest nou lancer, iar ca sa-ti raspund la intrebare: daca intra greu in viteza I, o sa ai mari probleme in trafic, mai ales daca esti incepator,ca te injura toata lumea(spun din proprie experienta si eu am 18 ani si carnetu de 4 luni ) plus ca o sa lasi impresia gresita colegelor, cand te vad cum nu "nimeresti" viteza cand sa pleci din parcare

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Ian 13, 2008 7:59 pm

QUOTE (MegaTone)...decat ca intr-o luna "cade" toata:))...fiabilitatea japoneza a devenit un mit cu acest nou lancer, iar ca sa-ti raspund la intrebare: daca intra greu in viteza I, o sa ai mari probleme in trafic, mai ales daca esti incepator,ca te injura toata lumea(spun din proprie experienta si eu am 18 ani si carnetu de 4 luni ) plus ca o sa lasi impresia gresita colegelor, cand te vad cum nu "nimeresti" viteza cand sa pleci din parcare

misto, misto dar le cam nimeresti...
la colege poate le mai explica ca nu e obisnuit sa o aibe asa mare...la masina ma refer...dar cand o vedea tatal sau ca nu nimereste treapta I il va pedepsi la 2000km cu mercedesu prin tara....

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Dum Ian 13, 2008 8:06 pm

QUOTE (MegaTone)[...] si eu am 18 ani si carnetu de 4 luni [...]

De unde ?i impresionantul t?u bagaj de cuno?tin?e ?n domeniul automobilistic.

QUOTE (MegaTone)[...] fiabilitatea japoneza a devenit un mit cu acest nou lancer [...]

Cum po?i face o asemenea afirma?ie c?nd ma?ina asta e pia?? de doar 2 luni iar nici unul din posesorii acestui model prezen?i ?i activi pe forum nu se pl?ng de fiabilitatea lui??

Totu?i trebuie s? spun c? sunt dezam?git de feed-back-ul oferit de posesorii de "New" Lancer... ?i eu sunt pus ?n fa?a unei alegeri dar sunt 90% convins c? voi alege Lancer. Va trebui totu?i s? v?d cum se comport? motorizarea de 1.8 ?nainte de a lua o decizie definitiv

Avatar utilizator
MegaTone
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 12:44 am

Mesaj de MegaTone » Dum Ian 13, 2008 8:30 pm

QUOTE (zeus_anoxia)Cum po?i face o asemenea afirma?ie c?nd ma?ina asta e pia?? de doar 2 luni iar nici unul din posesorii acestui model prezen?i ?i activi pe forum nu se pl?ng de fiabilitatea lui??

Totu?i trebuie s? spun c? sunt dezam?git de feed-back-ul oferit de posesorii de "New" Lancer... ?i eu sunt pus ?n fa?a unei alegeri dar sunt 90% convins c? voi alege Lancer. Va trebui totu?i s? v?d cum se comport? motorizarea de 1.8 ?nainte de a lua o decizie definitiv?.

Aici te cam contrazici

Nu stiu daca are o relevanta asa mare faptul ca am carnetul de doar 4 luni, am condus deja 4 tipuri de masini, plus ca tata a avut de-a lungul timpului 10 masini, de pe continente diferite, printre care si aceea pe care o ai tu la semnatura si m-a impresionat mult mai tare decat test-drive-u lancerului :wink:

Avatar utilizator
Aky_1121
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 6:43 pm

Mesaj de Aky_1121 » Dum Ian 13, 2008 8:40 pm

Tocmai am vb cu cineva care si-a luat lancer pe 8 ani:( si e foarte nemultumit...mai ales de interior...zice ca e de proasta calitate ca ''o jucarie de copii'' ce parere aveti...totusi eram la o inmormantare si nu am reusit sa aflu mai multe...oricum nemultumit ...ce parere aveti de asta ..Chiar e adevarata faza cu ''intre greu in viteza 1''? raspuns obligatoriu de la proprietari pls

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Dum Ian 13, 2008 9:04 pm

Deci chestia cu "intra greu in viteza a intaia" e spun eu o vraja mare. De ce? Pai si a mea intra greu pana in 2000 km, iar acum e ok. E masina noua fratilor ce vreti?

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 58 vizitatori