Campania De Rechemare R301791x

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Dum Mar 20, 2011 7:39 am


Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Mar 21, 2011 7:14 pm

am trimis si eu un mail la mitsubishi si intradevar se schimba suporturile de la senzorii de airbag, dar doar la la anumite masini (dupa seria masinii) si daca ai vreun drum prin service.
nici mie nu mi se pare normal sa nu ne anunte daca este o campanie de rechemare, o sa merg si eu cand o sa am timp

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Lun Mar 21, 2011 8:12 pm

veti primi recomandate...eu acum am venit de la posta....am primit de la mcar o recomandata( pfiu...crezusem ca e vreo amenda).....ei zic doar de acel cablaj.....o sa merg maine cu scrisorica si o sa ii intreb si de acei senzori

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Mar 21, 2011 8:49 pm

La mine au verificat cablajul de la ECU si au schimbat senzorii de impact frontal cu ocazia schimbarii calculatorului de clima, ca deh...daca m-au prins baietii in service au rezolvat si problema asta. Operatiunea s-a desfasurat in Metalurgiei si baietii au fost de treaba, mi-au spus ca nu are rost sa astept instiintarea oficiala (scrisa) si sa mai fac un drum dupa aceea...si...surpriza...saptamana trecuta am primit acasa si instiintarea scrisa de la importator cum ca trebuie sa ma prezint in service pentru verificarea pe care deja o facusem.

Avatar utilizator
PIRI
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 12:16 pm

Mesaj de PIRI » Lun Mar 21, 2011 9:37 pm

Se pare ca e vorba de 2.0 DiD,in principal Outlander

http://ns4.anpcnet.ro/anpc/index.php?op ... &Itemid=74

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Lun Mar 21, 2011 10:59 pm

Ok, deci importatorul anunta. E un lucru bun, imi retrag acuzatiile. E cat se poate de oficial cu recomandata, dar puteau sa dea si un mail inainte, ca doar vorba aia, la spam sunt primii Mai ales ca la leasing-uri Dumnezeu stie unde ajung recomandatele alea (ca eu nu-mi aduc aminte sa le fi dat adresa de acasa, care nici macar nu este cea din buletin).

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Lun Mar 21, 2011 11:01 pm

pai Cristi eu o am in leasing si a ajuns acasa....conteaza datele care le au ei....odata cand am fost m-au intrebat nume, adresa, adresa mail, telefon si etc...cred ca se bazeaza pe datele lor

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Lun Mar 21, 2011 11:07 pm

Da, am editat si am scris ca nu-mi aduc aminte sa le fi dat adresa mea actuala. Anyway, pana acum toata comunicarea mea cu MCar (cu exceptia cazurilor cand m-am deplasat la ei) a fost prin mail si telefon, pe care sigur le au. La unul dintre cele mai importante lucruri care trebuie comunicate mijloacele de comunicare uzuale nu mai sunt folosite... in fine, e bine si asa, poate sunt eu prea pretentios ca vreau sa fiu anuntat in cel mai rapid mod.

Avatar utilizator
lucil
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 28, 2009 8:03 pm

Mesaj de lucil » Mar Mar 22, 2011 5:05 pm

sal.m-am programat pentru vineri la revizia de 30k si am fost instiintat ca se vor schimba senzorii de impact si o oarecare mufa sau cablaj.revin dupa aceea cu detalii!

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Mar 22, 2011 7:31 pm

M-am uitat si eu la acei senzori si intradevar suportii nu sunt ruginiti, ci foarte ruginiti.
sigur o sa dau o fuga pana la service zilele astea

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 26 vizitatori