Tentativa Achizitie Lancer My2011

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Dec 08, 2010 11:40 pm

Nu cumva exemplarele vandute in Moldova sunt fabricate in Rusia? Am senzatia ca exista o fabrica ce produce Lancer la ei.

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Dum Dec 19, 2010 1:01 am

Se pare ca pentru toate masinile pentru care se da avans sau sunt achitate complet in 2010, nu se va plati taxa de inmatriculare in 2011 daca sunt euro 5.
Exemplu: dai avans 10.000 euro pe 30 decembrie 2010 si masina vine in martie 2011. La inmatriculare nu ai nimic de plata. Dai avans 10000 euro in 4 ianuarie 2011, cand vine masina platesti si taxa de poluare.
Asa ca daca inca te mai bate gandul sa-ti iei masina poti sa o faci linistit pana la sfarsitul anului (nu conteaza ca nu apuci sa o inmatriculezi anul asta - pentru tine vor fi aceleasi conditii si in 2011).

Off topic: era bine daca aplicau acelasi principiu si la faza cu viitoarele mamici si concediul de maternitate - demonstrezi ca ai conceput copilul in 2010, mergi pe legea veche; il concepi in 2011, mai putini bani. Va inchipuiti ce crestere brusca de natalitate am fi avut in 2011...sau poate nu.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Dec 20, 2010 8:56 pm

tot offtopic : date de fabricatie a unei masini o poti stabili pana la nivel de secunda de cand a iesit de pe poarta fabricii, pe cand la copii e imposibil sa stabilesti data exacta a conceptiei. legea nu prevede decat un interval ca si perioada de conceptie stabilit in functie de data nastereii. oricum copilul are drepturi decat de la nastere nu de la conceptie.
eu am scapat de legea noua, am prins cu doi ani

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori